2019 yılının son ataması olarak gerçekleşen ve ÖSYM'nin resmi olarak duyurusunu yaptığı KPSS 2019-2 tercih işlemleri başladı. 2019-2 tercih işlemleri kapsamında bazı kamu kurumları memur alımı yapacağını açıklamış olup, bu kurumlardan biriside SGK oldu.

2019 yılının son ataması olarak gerçekleşen ve ÖSYM'nin resmi olarak duyurusunu yaptığı KPSS 2019-2 tercih işlemleri başladı. 2019-2 tercih işlemleri kapsamında bazı kamu kurumları memur alımı yapacağını açıklamış olup, bu kurumlardan biriside SGK oldu. SGK memur alımı işlemlerini adayların tercihleri ile gerçekleştirecek ve toplamda 205 memur alımı ataması yapacak. Tercih tarihleri ve atamaya ilişkin bilgiler haberimizde...SGK 91 ÖN LİSANS MEZUNU MEMUR ALIMI YAPACAK!Tercih kılavuzunu incelediğimizde sosyal güvenlik kurumu ön lisans mezunları arasından toplamda 91 alım yapacağını belirtmiş olup, tüm kadronun memur kadrosu için yapılacağı açıklandı. Peki lisans mezunu adaylardan kaç alım yapılacak?SGK 134 LİSANS MEZUNU PERSONEL ALACAK!SGK lisans mezunu olarak toplamda 134 personel alacağını açıkladı. Lisans mezunları arasından avukat ve memur alımı yapacağını bildiren ve ekserisinin memur kadrosu için ayrıldığı tercih kılavuzunda görülmektedir. Orta öğretim mezunları arasından herhangi bir memur alımı yapılmayacağı bildirilmiştir.SGK MEMUR ALIMI İÇİN TERCİH TARİHLERİ AÇIKLANDI

30 Yaşın Altındakiler Başvursun 328 Personel Alınacak! 30 Yaşın Altındakiler Başvursun 328 Personel Alınacak!


SGK memur alımı ve avukat alımı kadrolarını tercih etmek isteyen adaylar 03 Aralık 2019 ile 12 Aralık 2019 tarihleri arasında ÖSYM resmi adres olan https://ais.osym.gov.tr üzerinden son başvuru tarihi saat 23:59'a kadar işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.