Genel olarak geçmiş dönemlerde 2023 yılına kadar PTT Kurumu tarafından personel alımı olacağı açıklandı. İşte PTT'den istenen şartlar ve başvuru ayrıntıları...

Şimdi açıklandı! PTT sınavsız en az ilkokul mezunu dağıtıcı alımı! İşte PTT'den istenen şartlar ve başvuru ayrıntıları... Yapılan açıklamaya göre yaklaşık olarak toplamda 15 bin personel alımlarının olacağı duyurusu yapıldı. Bu personel kadrolarının içinde dağıtım işleri ile ilgilenen dağıtıcı alanında yer alıyor. Günümüzde de dağıtıcı kadrosu için ilan alımları yeniden ön planda yer alıyor. Pek çok kişi en az ilkokul mezunu dağıtım personeli için 2022 alım açıklamasını bekliyor. Resmi olarak 2022 yılı için PTT dağıtım personeli için alımlar henüz sağlanmadı. Bu yüzden de ilan alımların oluşma sürecinin tamamlanması yakın olduğu düşünülüyor. PTT Kurumu tarafından dağıtım personeli için alım olacağı net ama tarihi henüz daha net değildir. Özelliklede gençler tarafından ilgi ile PTT dağıtım kurumunun yapacağı ilan açıklaması bekleniyor.

PTT Dağıtıcı Alımı İçin Başvuru Koşulları

2023 yılına kadar 15 bin personel alımı içinde yer alan dağıtım personeli için başvuru koşullarında şunlar yer alır;

-          18 yaşından büyük olmak

-          Türk vatandaşı olmak

-          Askerlik durumu ile bir sorunu olmamak

İŞKUR'da Yayınlandı: Yüksek Maaşlı 40 Yaş Altı Bekçi Aranıyor! İŞKUR'da Yayınlandı: Yüksek Maaşlı 40 Yaş Altı Bekçi Aranıyor!

-          PTT Kurumu tarafından uygulanan hem yazılı hem de sözlü sınavdan başarı elde etmek

-          Diğer kurumlar için zorunlu hizmet sorumluluğunun olmaması

-          35 yaşından gün almış olmak

-          Emekli olmamak

-          Çalışabilir sağlık raporunu alabilmek

-          Herhangi bir kurum ya da kuruluş tarafından ceza veya işten çıkarılma durumlarını yaşamamak

-          En az ilkokul diplomasına sahip olmak

-          Güvenlik soruşturmasının ve arşiv araştırma sürecinin olumlu olarak tamamlanması

Görüldüğü üzere PTT dağıtıcı alımı için başvuru koşulları bulunmaktadır. Siz de başvuru koşullarına sahipseniz, 15 bin personel alımı için müracaat edebilirsiniz!

PTT Dağıtıcı Alımı İçin Başvuru Süreci

2022 yılı için Mart ayının bitmesine az kaldığı halde PTT dağıtıcı personel alımı için başvuruya ait detaylar belirlenmedi. Tahmini olarak mayıs ya da haziran ayına kadar başvuru süreçlerinin resmi olarak belirleneceği düşünülüyor. Özelliklede en az ilkokul diploma şartının olması başvuran kişi sayısı arttırmaktadır. Son yılların en çok PTT alım sürecinin yaşanacağı için bu süreci için pek çok kişi beklemektedir.