Skandal! Jinakolog Doktor Hastayı Kendi Spermi ile Hamile Bıraktı!

Tıbbi tecavüz davası! Jinakolog doktor hastaya kendi spermini vererek hamile bıraktı.

Gündem 26.05.2021 - 21:33 26.05.2021 - 21:50 Ece Sahan

Amerika'da New Jersey eyaletinde bir kadın, 38 yıl önce doktorunun kimliğinin açıklanmasını istemeyen bağışçıdan bulduğunu söylediği ancak kendi sperminini kullanan doktora dava açtı.

Bianca Voss 75 yaşındaki kadın, gizlice kendi spermini kullanarak çocuk sahbi olmasını sağlayan jinekolog Martin Greenberg’i tıbbi tecavüz'le suçlayarak dava açtı.

Bianca Voss, 1983 yılında, doktor Greenberg'e sperm bağışıyla çocuk sahibi olmak istediğini, bulunan sperm için 100 dolar ödediğini ve bir yıl sonra kızı Roberta'nın dünyaya geldiğini söyledi.

Bianca Voss, emekli olduktan sonra Florida eyaletine yerleşen Greenberg’in kızının biyolojik babası olduğunu, DNA karşılaştırması yapan bir şirkete başvurup öğrendiğini açıkladı.

Bianca Voss’un avukatı Jason Kane konuyla ilgili olarak;

"Davacı, Davalı'nın kendisini hamile bırakmak için kendi spermini kullanmasına asla izin vermezdi. O zaman donör olacak kişi için, hiçbir şart koşmamış sadece tek şartı kimliğinin açıklanmasını istemeyen biri olmasıymış. Doktorunun bağışçı olacağını asla düşünmemiş. Bu bir tıbbi tecavüz'dür. Doktorun yaptığı etik değil." açıklamasında bulundu.

Bianca Voss ise konuyla ilgli olarak  "Bağışçının Yahudi olmasının sakıncası olur mu dediğinde, Hayır demiştim. Üniversiteden bir tıp öğrencisinin spermi sandım. 100 dolar ödedim. DNA sonucunu öğrenince neye uğradığımı şaşırdım. Bunun bedelini ödemesini istiyorum" dedi. 

Bianca Voss'un kızı Roberta ise, "Aynaya her baktığımda yüzünü görüyorum. Tıbbi bir tecavüzcünün babam olduğu fikri ve hamileliğime giren muazzam aldatmaca beni korkutuyor" ifadelerini kullandı..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@