Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan "Belki de şimdi Türkiye'nin tekrar yeni bir anayasa tartışmasının vakti gelmiştir.

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan "Belki de şimdi Türkiye'nin tekrar yeni bir anayasa tartışmasının vakti gelmiştir. Önümüzdeki dönemde yeni anayasa için harekete geçebiliriz." dedi. Yeni Anayasa da neler olacak? Seçim sistemi değişiyor mu? İşte detaylar;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Önemli açıklamalar yapan Erdoğan, Yeni Anayasa'nın geleceğine dair mesaj verdi. İşte Erdoğan'ın açıklamaları;

Erdoğan: "2021 yılını yeni bir şahlanış yılı haline getirme gayreti içindeyiz. Sadece Ocak ayında milletimizin hizmetine sunduğumuz eserlerin kısa bir özeti bile kat ettiğimiz mesafeyi göstermeye yeterli olacaktır."

Erdoğan: "Türksat 5A uydumuzu 8 Ocak'ta Amerika'dan yörüngesine yolcu ettik. Ülkemizde bir mikro uydu fırlatma tesisi kurma çalışmalarına başladık. Çok uzak olmayan bir tarihte ülkemizin ve dostlarımızın uydularını kendi tesislerimizden uzaya göndereceğiz."

Erdoğan: "Ülkemizde son 18 yılın en önemli özelliği demokraside ve ekonomide kesintisiz bir reform gündemine sahip olmasıdır."

Erdoğan: "Her kim 'bu ülkede yeni reforma ihtiyaç yoktur' derse o kişi Türkiye'den de dünyadan da toplumdan da bihaberdir. Çok yakında reform paketlerimizin felsefesini, hedeflerini içeren kapsamlı bir çalışmayı kamuoyuyla paylaşacağız."

Erdoğan: "Belki de şimdi Türkiye'nin tekrar yeni bir anayasa tartışmasının vakti gelmiştir. Önümüzdeki dönemde yeni anayasa için harekete geçebiliriz."

Erdoğan: "Cumhur İttifakı'ndaki ortağımızla bu konuda bir anlayış birliğine varmamız halinde önümüzdeki dönemde yeni anaysa için harekete geçebiliriz. Bu çalışmanın milletin gözünün önünde olması zorunluluktur."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yüksek enflasyonun hem üretici hem de tüketici cephesinde oluşturduğu tahribatın farkındayız. Gıda enflasyonu en büyük tehditlerden biridir. Gıda komitesi harekete geçerek gereken tedbirleri almaya başladı."

Erdoğan: "Köy okullarında 15 Şubat'ta eğitim öğretimin başlamasını kararlaştırdık. 8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim-öğretimin 1 Mart'ta başlaması için hazırlıklara başlanacak."