'Sorun Merkez Bankası Başkanında Değil, Sorun...'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TCMB Başkanı Murat Uysal'ın görevden alınmasını değerlendirdi. Gündeme ilişkin TCMB Başkanı Uysal hakkında açıklamalarda bulunan Özel, "1 defa hariç ve darbe dönemi kendi istifasını sunanlar hariç TCMB'de ilk kez bu kada

Gündem 07.11.2020 - 17:10 04.05.2021 - 04:24 İlan35
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TCMB Başkanı Murat Uysal'ın görevden alınmasını değerlendirdi. Gündeme ilişkin TCMB Başkanı Uysal hakkında açıklamalarda bulunan Özel, "1 defa hariç ve darbe dönemi kendi istifasını sunanlar hariç TCMB'de ilk kez bu kadar kısa süre başkanlık yapılmasına şahit olunuyor. Bu uzun yıllar sonra ilk kez görülen bir durum" açıklamasında bulundu.

Tüm dünyada finans dergileri ve gazeteleri bugün TCMB Başkanı Uysal'ın kısa süre içerisinde görevden alınmasını yazmış ve Uysal'ın göreve sessiz sedasız getirildiğini ve başarılı sonuçlar alınamaması üzerine yeni adım atılarak görevden alındığını yazmıştı.

Özgür Özel, "sorun TCMB Başkanı Uysal'da veya diğerlerinde değil, AKP iktidarı bağımsız olması gereken merkez bankasının bağımsızlığını yok etti" açıklamasında bulundu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@