Bu yıl Aralık ayında vizyona girecek Spider Man: No Way Home filmiyle birlikte Marvel'ın haklarını elinde bulundurduğu Spider Man karakterinin üçlemesi tamamlanmış olacak. Marvel ile anlaşmazlıklar yaşayan Sony'nin bu karakterin yayın hakları için Disney

Ünlü süper kahraman Spider Man (Örümcek Adam), Marvel Sinematik Evreni'ne "Spider Man: Homecoming" ve "Spider Man: Far From Home" filmleriyle hızlı bir giriş yaptı. Tom Holland'ın canlandırdığı yeni Örümcek Adam; Infinity War, Endgame ve Captain America: Civil War gibi Marvel filmlerinde boy gösterdi. Spider Man'in haklarını elinde bulunduran Marvel ile Sony'nin anlaşmazlık yaşaması üzerine iki firmanın yolları ayrıldı. 

Spider Man filmleri Disney+ platformunda yayınlanacak!

Spider Man'in hakları için Disney ile anlaşmaya varan Sony, bu yapımların platformlarına güç kazandıracağını belirtiyor. Marvel'ın Spider-Man: Homecoming (2017) ile Spider-Man: Far From Home (2019) filmleriyle birlikte bu yıl vizyona girecek Spider Man: No Way Home filminin Disney+ platformu üzerinden izleyenlere sunulacağı kaydedildi.

Yönetmenlik koltuğunda Jon Watts'ın oturduğu ve kadrosunda Tom Holland, Zendaya, Michael Keaton, Maris Tomei, Jake Gyllenhaal, Jon Favreau ile Cobie Smulders gibi ünlü oyuncuları barındıran Spider Man üçlemesinin son filmi olan bu yıl Spider Man: No Way Home, bu yıl Aralık ayında vizyona girecek.

"Bu haber Spider Man hayranlarını kızdırdı"

No Way Home filminin ardından Spider Man karakterinin haklarının Sony'ye geçeceği kaydedildi. Tom Holland'ın canlandırdığı Spider Man karakterinin nasıl evren değiştireceği konusu belirsizliğini koruyor. Marvel'ın çizgi roman karakterlerinin büyük bölümünün yayın haklarını elinde bulunduran Sony'nin Disney ile anlaşması Spider Man hayranlarını kızdırmış gibi görünüyor. Zira bir Marvel kahramanı olan X-Men karakterinin haklarının da Disney'in elinde bulunduğunu hatırlatan hayranlar, bu sebeple X-Men'in Avengers kahramanlarıyla ortak projede buluşamadığını dile getiriyor.

Müge Anlı'da Pes Dedirten Olay! Eşi Kaybolunca Eğlence Mekanına Gitti! Müge Anlı'da Pes Dedirten Olay! Eşi Kaybolunca Eğlence Mekanına Gitti!

Iron Man, Captain America, Hulk, Thor, Scarlet Witch, Doctor Strange, Black Widow, Hawkeye, Satar Lord ve Captain marvel gibi birçok karakterin yer aldığı Marvel Sinematik Evreni, Avengers: Endgame filmiyle birlikte toplam 23 filmle izleyicilerin karşısına çıktı. Bu filmlerin heyecan dalgasının içinde Marvel karakteri olan X-Men'i de görmek isteyen hayranlar, bu karakterin haklarının Disney'de olmasından dolayı hayal kırıklığına uğramıştı.