Ünlü sanatçı Tarkan, memleketi Rize'ye bağlı İşkencedere Vadisi'nde yapılması planlanan taş ocağına, sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Rize’nin İkizdere ilçesinde yer alan İşkencedere Vadisi’nde planlanan taş ocağı, köy halkından büyük tepki görmüştü.

Taş ocağının kurulmasına engel olmak isteyen köylüler nöbete başlayarak alana kimseyi sokmazken, jandarma ise barikat kurmuş ve eylemlere katılanlara maske, sosyal mesafe ve sokağa çıkma kısıtlamasını çiğnemelerinden ötürü ceza uygulamıştı.

Rize Valiliğinden konuyla ilgili şu açıklama yapılmıştı:

MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi! MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi!

“Devlet için, ülke için ve Rize için çok değerli olan, tüm hukuki aşamalardan geçmiş, izinleri alınmış yatırım projeleri çerçevesinde açılması planlanan taş ocağına engel olmaya çalışan, bütün ikna gayretleri ve uyarılara rağmen sosyal mesafe ve maske kurallarını hiçe sayan ve kamu personelinin çalışmalarına engel olmak isteyen kişilere cezai işlem yapılmıştır."

Tarkan’dan hemşehrilerine mesaj!

İşkencedere Vadisi’nde taş ocağı kurulmasını istemeyen köylülere, hemşehrileri ünlü sanatçı Tarkan destek verdi.

Sosyal medya platformu Twitter’daki hesabından köylülere seslenen Tarkan, paylaşımında şöyle dedi:

"Memleketim, canım Rize’m, canım İkizdere’m, canım hemşehrilerim! Feryatlarınızı duyuyorum. Benim de içim yanıyor. Yurdunuzu, doğanızı koruma isteğiyle haklı isyanınızı çok derinden hissediyorum. Bu uğurdaki mücadelenizde bütün kalbimle yanınızda duruyorum."