İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr.

Meclisten geçti! Ödeme verilecek, Ziraat Bankası duyuru yaptıktan sonra, Sistem kilitlendi! Meclisten geçti! Ödeme verilecek, Ziraat Bankası duyuru yaptıktan sonra, Sistem kilitlendi!
İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, Türkiye genelinde coronavirüs vaka sayılarında ciddi artışlar yaşandığını ve vatandaşların iş haricinde evlerden zorunlu olmadıkça çıkmamaları uyarısında bulundu. Milyonlarca vatandaşın bugüne kadar coronavirüs ile enfekte olduğu tahmin edilirken, vaka sayıları açıklanmadığı için ne kadar sayıda vatandaşın coronavirüs ile enfekte olduğu verisi Türkiye için bilinmiyor.

Ancak Tükek, vaka sayısındaki artışların gözle görülür bir oranda artış gösterdiğini ve kalabalık ortamlardan uzak durulması gerektiğini açıkladı. Vatandaşların kalabalık ortamlar başta olmak üzere iş dışında herhangi bir yere gitmemesi uyarısında bulunan Tükek, "yoğun bakımlarda doluluk oranı artıyor. Ventilatör doluluk oranı artıyor. Durum ciddi" dedi.

Bir süredir AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sokağa çıkma yasakları getirip getirmeyecek olduğu merak konusu olurken yakın zamanda yasak geleceğine dair herhangi bir açıklama yapılmış değil. Ancak uzmanlar ve birçok siyasetçi coronavirüs için Türkiye'de acil sert önlemler alınmazsa vaka sayılarında patlama, sağlık sisteminde çökmenin meydana gelebileceği uyarısında bulunuyorlar.