Kafa yayınlarından Türkiye'de bir ilk! Kadınların ağrılı dönemleri olan regl için ilk izin veren kurum Kafa yayınları oldu!

Türkiye'de bir ilke imza atıldı! Dünyada çokça örneği olan kadınlara her ay verilen regl izni Türkiye'de kafa grubunda tanındı!

Kadınların her ay düzenli olarak gördükleri regl genel olarak ağrılı ve sancılı bir dönem olarak geçiyor. Bazı kadınlarda bu ağrı derecesi rapor alma derecinde kadar şiddetli şekilde olabiliyor. 

Vakıfbank’tan Kredi Başvurusu Gerçekleştirmek İsteyen Bireyler İçin İyi Haber: 30 bin TL Ödeme Geliyor Vakıfbank’tan Kredi Başvurusu Gerçekleştirmek İsteyen Bireyler İçin İyi Haber: 30 bin TL Ödeme Geliyor

Kadınların anatomisi gereği yaşadığı Regl bazı ülkelerde ise utanılacak bir şey algısı yaratılıyor. Türkiye'de bu algıyı kırmak için savaş veren ülkelerden biri. 

Dünyada pek çok ülkede pek çok kurum kadınlara 1 ila 3 gün arasına değişen Regl izni tanıyordu. Türkiye'de bu izin ilk olarak Kafa grununda tanındı!

Kafa Dergi, Kafa Radyo, Kafa Tv gibi yayınları bulunan Kafar grubu bugün yayınladığı bildiride bünyesinde çalışan kadınlara Regl izini verdiklerini açıkladı.

Kafa'dan yapılan açıklamada "Regl normal, sağlıklı bir biyolojik döngüdür" denildi. Açıklamada ayrıca tüm medya kuruluşlarına Regl izni tanınması için çağrı yapıldı.

İşte Kafa'nın açıklaması;