Ankara, Rize, Trabzon, İstanbul,.... ve şimdi Iğdır'da ekmeğin fiyatına zam geldi.

Iğdır'da 2,5 liradan 3 liraya çıkan ekmek için zamma tepki gösteren bir vatandaş, "Ekmeğe yine zam geldi, ne yapacağımız bilmiyoruz. Ekmek fiyatı daha da artacak, ayarlanması lazım. Beş nüfusa sekiz ekmek alıyorum" dedi.

Iğdır'da 2,5 liraya satılan 200 gram ekmeğin fiyatı, 50 kuruşluk zamla 3 liraya yükselirken vatandaşlar tepki gösterdi fırıncılar ise zam oranını az buldu.

Iğdırlı vatandaşın, "Ekmeğe yine zam geldi, ne yapacağımız bilmiyoruz. Ekmek fiyatı daha da artacak, ayarlanması lazım. Beş nüfusa sekiz ekmek alıyorum. Daha önceden 2,5 liraya alıyorduk, şimdi 3 lira. Buğday fiyatı artınca ekmeğe zam istiyorlar. Doğal gaza, elektriğe zam geldi. Buna bir çare bulunması lazım" diye konuştu ancak aynı şehirde fırıncı ise şunları söyledi;

"Maliyet arttı. Poşet 50 lira oldu. Her şeye zam geliyor. Girdi maliyeti arttı. Yine zam istiyoruz. Doğal gaz, elektrik, işçi maliyeti var. Un 500… Maya fiyatları yüksek, her şeye zam geldi. Zammı duyan vatandaş isyan ediyor. Sanki zammı biz yapıyoruz diye faturayı fırıncı esnafına kesiyor. Borcum olmasa ben de kapatacağım, zarar çok. Devlet maliyeti iyi biliyor. Zam düşünüyoruz"

Bu haberlerin sosyal medyada yer alması ile İstanbul, Ankara gibi büyükşehirde yaşayan insanlar 5 ila 6 liraya aldıkları ekmek fiyatlarını hatırlatarak "bir ekmek 5 lira 6 lira olur mu?" yorumlarında bulundular.

Şaka Değil Gerçek! Düğünlere de Ayar Geld! Gelin Kuaföre Gitmeyecek! Sadece Yakın Akraba Davet Edilecek! Hediye Yok! Şaka Değil Gerçek! Düğünlere de Ayar Geld! Gelin Kuaföre Gitmeyecek! Sadece Yakın Akraba Davet Edilecek! Hediye Yok!