MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi! MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi!
Kariyerinin henüz başlarında olmasına rağmen güzel oyuncu oldukça önemli projelerde yer almayı ve adını geniş kitlelere duyurmayı başarmıştır. Türkü Turan şimdilerde Seni Çok Bekledim isimli dizi kadrosundaki performansları ile sevenlerini gururlandırmayı başarıyor.

Türkü Turan Nereli?


Türkü Turan Muğla, Bodrum’da dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası hakkında detaylı bilgi bulunmayan güzel oyuncunun aslen nereli olduğu ise net olarak bilinememektedir. Annesi ve babasının İstanbul Taksim’de ve Bodrumda cafe, bar işletmeleri olduğu bilinen Türkü Turan hayatının en önemli kısımlarını da bu iki şehirde geçirmiştir. Üniversite eğitimini İstanbul’da Mimar Sinan Üniversitesinde tamamlayan güzel oyuncu burada sosyoloji bölümünde eğitim almıştır. Profesyonel meslek hayatını da aynı şehirde geçiren Türkü Turan şu an hala İstanbul’da yaşamını sürdürmektedir.

Türkü Turan Kaç Yaşında?


Türkü Turan 1985 senesinde dünyaya gelmiştir. Güncel tarihimize göre hesaplamalar yaptığımızda güzel oyuncunun yaşı 36 çıkmaktadır. Şubat ayının başında doğan güzel oyuncunun burcu ise kovadır. Sosyal medyayı aktif biçimde kullanan Türkü Turan buradan günlük hayatına dair paylaşımlar yapmaktadır. Geniş takipçi kitlesine yeni projelerinin ve dahil olduğu işlerin haberini de buradan vermeyi sağlayan güzel oyuncu sosyal medya sayesinde sevenleriyle daha yakın ve samimi iletişim kurmayı sağlıyor. Ayrıca sosyal medya üzerinden marka elçilikleri ile kendine reklam gelirleri elde etmeyi de ihmal etmiyor güzel oyuncu.

Türkü Turan Dizileri


Muğla, Bodrum’da doğan ve hayatının önemli kısmını İstanbul’da geçiren Türkü Turan ilgili ebeveynlerle yetişmiştir. Kendisi küçük yaşlardayken annesinin ve babasının boşandığı bilinen güzel oyuncunun ailesi İstanbul ve Bodrum’da cafe, bar işletmeleri sahibidir. Kendisi Mimar Sinan Üniversitesinde Sosyoloji bölümünde eğitim almış olmakla birlikte ilgi duyduğu alanın bu olmadığını anlamıştır. Kariyeri için başka yollar düşünen güzel oyuncu, 2007 senesinde profesyonel meslek hayatına adım atmıştır. Henüz kariyerinin başlarında olmasının yanında güzel oyuncu akılda kalıcı bir çok projeye imza atmayı başarmıştır. Kısa sürede elde ettiği büyük başarısı ile Türkü Turan ilerleyen zamanlarda neler yapacağını çokça merak ettirmeyi başarıyor.

2007 ve 2008 seneleri arasında yetenekli oyuncu Annem adlı televizyon dizisinde rol almıştır. Dram ağırlıklı bu dizide Türkü Turan Pınar karakterine hayat vermiş ve izleyen herkesi duygulandırmayı başarmıştır. 2009 senesinde Kosmos adlı bir sinema filminde rol alan yetenekli oyuncu bu sinema filmi sayesinde ödüllere layık görülmüştür. Kariyerinin profesyonel anlamda ilerlemesinde elde ettiği ödüller de güzel oyuncuyu yüreklendirmiştir.

2010 senesinde Türkü Turan Gönül Ferman Dinlemiyor isimli televizyon dizisinde rol almıştır. Romantik komedi temalı dizide yetenekli oyuncu Hayal karakterine hayat vererek sevenlerine seyir zevki yaşatmıştır.

2011 senesinde birçok dizi ve sinema filmi projesinde gördüğümüz güzel oyuncunun en dikkat çeken çalışması Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi isimli film olmuştur. Bu film ile de güzel oyuncu ve film ekibi Altın Koza’da ödül alan isimlerden olmuştur.

2012 senesinde Şubat isimli televizyon dizisinde rol alan güzel oyuncu burada Gülüm karakterine hayat vermiştir.

2013 senesinde Tatar Ramazan, 2015 senesinde Maral, Acı Aşk 2017 senesinde Dolunay güzel oyuncunun dahil olduğu diğer önemli projelerdendir. 2018 senesinde Türkiye’nin ilk televizyon dizilerinden olan Yaşamayanlar kadrosunda da güzel isim yer almıştır.

Şimdilerde Türkü Turan Seni Çok Bekledim isimli televizyon dizisinde Meryem karakterine hayat vermektedir.

 

 

Editör: İlan35