İkini el otomobil almak isteyen vatandaşlar fiyatların ateş pahası olduğunu görünce başka alternatiflere yöneldiler. Yarı fiyatına Opel'ler, Ford'lar ve Audi'ler satılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Müjde Geldi! 5500 TL ödenecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Müjde Geldi! 5500 TL ödenecek

İkinci el araba alacaklar markaların kampanyalarını da yakından takip ediyor. Bütçenize en uygun markadaki modelin aracını özel kampanyalar ile %50 daha ucuza alabilirsiniz. İkinci el otomobilleri ucuz bir şekilde almayı isterseniz karşınıza farklı seçenekler çıkacaktır. Burada e-ihale aracılığıyla araç satın almak en mantıklı seçenek olarak da karşımıza çıkmaktadır. Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ikinci el araçların 100 bin TL’nin altında sunulması haberinden sonra, araba hayali vatandaşlar da heyecanlandı. Karoseri ve şase kalmış olan araçları satın alan kişiler, sıfır araba alırken hurda indirimden yararlanabiliyor. Farklı markalarda %50 indirim imkanı ile araba almak isteyenler, Ticaret Bakanlığı sitesini ziyaret edebilir.

E-İhale İle %50 İndirimli Araba Fırsatları

Vatandaş akın etti! İkinci el otomobili yüzde 50 ucuza alın! Opel'ler, Ford'lar ve Audi'ler 2. el otomobil alacaklar… Ticaret için ihaleye katılan ve piyasada olmak isteyen kişileri sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Ticaret Bakanlığı açıklamasına göre bu sayı günümüzde 800 bin kişidir. Türkiye’nin dört bir tarafında tasfiyeli araç satışının yapılması e-ihale sistemi ile oluyor. Bu sayede %50 civarında indirimler ile çok daha ucuza araba alınabiliyor.

Bu sistemin birçok kişi tarafından bilinmemesi araba sayısının artmasına da engel oluyor. Sistemin bilinirliği için gerekli çalışmalar da başlatıldı. Dünya markalarının modelleri satışa çıkarılarak,  ikinci el otomobil sahibi olmak isteyenler için fırsatlar sunuluyor. Ticaret Bakanlığı sitesinde 1998 model Opel Astra 65 bin Tl gibi bir rakamla satışa sunuldu.

E-İhale Sistemi Nedir?

Elektronik ihale sistemine kayıt yaptırarak sizlerde %50 indirimler ile farklı araba markalarının modellerini satın alabilirsiniz. Sistem, bir alıcı ve alıcıya hizmet ya da mal satmak isteyen şirketlerin olduğu durumlarda kullanılmaktadır. E-ihale için internet sitesinden giriş yaparak, kullanıcı profili oluşturarak, kullanmaya başlayabilirsiniz.

E-devlet üzerinden de kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş sağlayabilirsiniz. İhaleye katılmak isteyen kişilerin şartları okuyarak satın alma işlemlerini yapabilmektedir. Şase ve karoseri kalmış bir aracı satın alarak hurda indirimden yararlanabilirsiniz. Tercih edilen arabanın expertiz raporu kontrol edilmeli ve görme imkanı varsa mutlaka görülmelidir.