Dünya'nın beklediği haber geldi ve Yapay Zeka iş dünyasına adım attı... Ünlü şirket NetDragon Websoft bekleneni yaptı.

Çin merkezli bir mobil oyun şirketi NetDragon Websoft, yapay zeka destekli sanal bir insansı robot olan Tang Yu'yu iştiraki olan Fujian NetDragon Websoft'un CEO'su olarak atadığını duyurdu.

2.000 TL üstü borçlara karar geldi! Tarih verildi 2.000 TL üstü borçlara karar geldi! Tarih verildi

Dünyada bir ilki gerçekleştiren NetDragon Websoft, sanal bir insansı robot olan Tang Yu'yu CEO olarak atarken "Tang Yu, süreç akışını düzene sokacak, iş görevlerinin kalitesini artıracak ve yürütme hızını artıracak" dedi.

İlk robot CEO göreve başladı! - İK Blog

TRT Haber'de yer alan bilgilere göre; yapay zeka destekli kadın bot, günlük operasyonlarda rasyonel karar vermeyi desteklemek ve daha etkili bir risk yönetim sistemi sağlamak için gerçek zamanlı bir veri merkezi ve analitik araç olarak da hizmet verecek ve ilk sanal CEO'nun yeteneklerin geliştirilmesinde kritik bir rol oynaması ve tüm çalışanlar için adil ve verimli bir işyeri sağlaması bekleniyor.

10 milyar dolarlık şirketi yönetecek olan CEO robot, herhangi bir fiziksel bedene ise sahip olmayacak ve tamamen sanal ortamda varlığını sürdürecek.

NetDragon Websoft Holdings Limited 網龍網絡控股有限公司

Şirketin tüm operasyonu, robotun sorumluluğunda olacak olan NetDragon Başkanı Dr. Dejian Liu da konu ile ilgili olarak "Yapay zekanın kurumsal yönetimin geleceği olduğuna inanıyoruz ve Tang Yu'yu atamamız, işimizi yürütme şeklimizi yenilemek için yapay zeka kullanımını gerçekten benimseme taahhüdümüzü temsil ediyor. Tang Yu'nun arkasındaki algoritmalarımızı genişletmeye devam edeceğiz ve kademeli olarak meta veri tabanına dayalı bir çalışma topluluğuna dönüşeceğiz" dedi.