Oyuncu Wilma Elles ile eski eşi Arif Kerem Göğüş hakkındaki dolandırıcılık soruşturması devam ediyor. Şikayetlerini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildiren 7 mağdur, ödemelerin büyük kısmını yaptıklarını fakat Göğüş Yapı adlı firmadan satın aldıklar

Oyuncu Wilma Elles ile eski eşi Arif Kerem Göğüş hakkındaki dolandırıcılık soruşturması devam ediyor. Şikayetlerini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildiren 7 mağdur, ödemelerin büyük kısmını yaptıklarını fakat Göğüş Yapı adlı firmadan satın aldıkları dairelerin halen daha teslim edilmediğini kaydetti. Mağdurların beyanlarıyla hazırlanan iddianameye göre, oyuncu Wilma Elles ile eski eşi Arif Kerem Göğüş'ün bu konuda birlikte hareket ettiği kaydedildi. Elles ve eski eşi hakkında "tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı" suçlamasıyla 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası kararı alınması talep edildi.

"Firmayla bir daha irtibata geçemedik"


Wilma Elles ve eski eşi Arif Kerem Göğüş'ün yargılandığı davanın ilk duruşması İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. 2012 yılı Mart ayında Göğüş Yapı adlı firmadan bir daire aldığını dile getiren müşteki Ayşe Dilek, aradan geçen yıllara rağmen dairenin teslim edilmediğini aktardı. Firmanın önce "ekonomik sebeplerle teslimat gecikecek" şeklinde bir bahane öne sürdüğünü belirten Ayşe Dilek, daha sonra firmayla bir daha irtibata geçemediklerini ve paralarını da geri alamadıklarını bildirdi.


"7 yıldır paramı alamıyorum"


Söz konusu firmadan 2013 yılında ev aldığını aktaran bir başka müşteki Orçun Özkan, ilk etapta 70 bin 625 dolar ödediğini ve kalan ücreti de taksit taksit ödemeyi planladığını belirtti. Binanın yapımına dair bir işaret alamayınca parayı ödemekten vazgeçtiğini söyleyen Özkan, sözleşmeyi feshetmeye kara verdiğini aktardı. Firmanın sahibi sanık Arif Kerem Göğüş'ün kendisini aradığını belirten Özkan, ibra ve fesih sözleşmesine imza attıklarını kaydetti. Parasını 2014'te alacaklarını taahhüt ettiklerini dile getiren Özkan, aradan geçen 7 yıla rağmen bu konuda bir adım atılmadığını ifade etti.

"Wilma Elles ile temasa geçmedik"


Bir başka müşteki olan Ülkü Çağlayan, Göğüş Yapı isimli firmadan 2011 yılında 2 adet ev satın aldığını ve bütün parayı 2012'de ödediğini kaydetti. Dairenin 6 ay içinde teslim edileceğinin kendilerine bildirildiğini aktaran Çağlayan, aradan geçen bunca zaman içinde teslimin gerçekleşmediğini söyledi. Wilma Elles ile herhangi bir temasa geçmediğini kaydeden Çağlayan, görüştüğü kişinin sanık Arif Kerem Göğüş olduğunu bildirdi. Wilma Elles'in söz konusu binayı satın aldığını daha sonradan öğrendiğini kaydeden Çağlayan, parasını geri istediğini aktardı. Duruşmayı ileri bir tarihe erteleyen mahkeme, ünlü oyuncu Wilma Elles hakkında "zorla getirme" kararı çıkardı.