Star Tv'nin Gülseren Budayıcıoğlu romanından uyarlanan Yalı Çapkını dizisine sosyal medyada gelen eleştiriler artık duyarın dozunu kaçırdı.

Star Tv'nin bu seneye bomba gibi reytinglerle giriş yaparak zirveye oturan dizisi Yalı Çapkını Cuma akşamları birinci sırayı kaybetmiyor.

Başrollerinde Afra Saraçoğlu, Ramazan Mert Demir, Çetin Tekindor, Beril Pozam, Diren Polatoğulları gibi isimlerin yer aldığı Yalı Çapkını dizisi hem eğlenceli hem de heyecanlı sahneleri ile ekranda tutunmayı başardı. Tabi Ferit ve Seyran karakterlerinin birbirlerine uyumu özellikle Mert Ramazan Demir'in rahat ve sempatik oyunculuğu bunda önemli etkenlerden biri.

Fox TV Dizisi Erken Finale Kurban Gitti! Engin Akyürek ve Demet Özdemir Başrolde Oynuyordu! Fox TV Dizisi Erken Finale Kurban Gitti! Engin Akyürek ve Demet Özdemir Başrolde Oynuyordu!

800x449-yali-capkini-10-bolum-fragmani-izle-yali-capkini-10-bolum-fragmani-yayinlandi-mi-ferit-seyrani-kurtariyor-1668800723663

Ancak dizi sosyal medya eleştirilerinden nasibini almaya devam ediyor. Ülkemizde tvlerde herhangi bir meslek dalı, yada şehire dair sadece bir karakter en ufak bir kötülük yada mizah malzemesi edilse ya da dizi karakteri çapkın olmasına rağmen partnerler ayrılsa ya da hoşlarına gitmeyen bir senaryo yazılsa ayaklanan vatandaşlar son zamanlarda herhangi bir şiddet gibi özendirici bir tetikleme olmayan dizileri dahi çocuk tiyatrosuna çevirmeye kararlı.

Yalı Çapkını dizisinde Ferit ve Seyran'ın eğlenceli sahnelerini taciz tetiklemesiyle bir tutan yorumlar sınırlarını aşsa da dizi reytinglerde varlığını korumaya devam ediyor. Sosyal medyada eleştiri ve ya beğenmeme durumu yerini sansüre bırakmaya doğru gidiyor. 

Fox Tv'de yayınlanan Kore uyarlaması Kızım dizisinin sosyal medya yorumlarına göre şekillenerek nasıl hiç edildiğini vermek istediği mesajı vermediğini görmüştük. Orjinal yapımda kendi kızı çıkmamasına rağmen hasta olan küçük kıza bağlılığını işleyen dizi bizde "Eğer kızı çıkmazsa izlemem saçmalık" gibi korkunç yorumlara göre şekillenmiş ve dizi basit bir çocuk kitabı kıvamında giderek final yapmıştı.