İktidarın Pakistanlıların Türk vatandaşı olmaları için üstüne neler verdikleri ortaya çıktı. Pakistanlıların kuyruğa girdiği çağrının amacı ise merak konusu oldu.

Pakistanlılara Türk vatandaşı olmaları için tedavi hizmetleri, ücretsiz eğitim, emeklilik hakkı, emlak satın alma kolaylığı, 100 ülkeye vizesiz seyahat gibi sağlanana imkanlara tepki yağdı.

Suriyeliler, Afganlar, Araplar işgali derken, ayrıca yabancı uyruklulara Türk vatandaşlığı satışına ilişkin tartışmalar da sürmeye devam ediyor.

Erken vatandaşlık ve Türk pasaportu reklamlarının ardı arkası kesilmezken Türkiye’de halk ise düşen alım gücü ve sokaklardaki yabancı işgali ve tacizi ile boğuşuyor.

Pakistan doğumlularsa vatandaşlık hakları olacak

Ucuz vatandaşlık konusunda reklamlarda kullanılan “21 ailenin pasaport ve vatandaşlık kartlarının aynı anda teslimi”, “Kargo ile adrese teslim” gibi olmayacak ifadeler ise dikkati çekiyor.

Balıkesir eski Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski doktoru Turhan Çömez de, yaşanılan durumda iktidarın sığınmacı politikasını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile eleştirdi.

Çömez Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu şekilde:

KABUS! "Her Türk Vatandaşının Bilgileri Ellerinde" Dendi! Tarihin En Büyük Veri Sızıntısı da Türkiye'de Yapıldı! KABUS! "Her Türk Vatandaşının Bilgileri Ellerinde" Dendi! Tarihin En Büyük Veri Sızıntısı da Türkiye'de Yapıldı!

Pakistanlılar Türkiye için sokaktaydı - SonHaberler

“Türk pasaportu reklamları Pakistan’da giderek artıyor.

Tedavi hizmetleri,

Ücretsiz eğitim,

Emeklilik hakkı,

Emlak satın alma kolaylığı,

100 ülkeye vizesiz seyahat.

Adamlar nerdeyse, batan geminin malları diyecekler tanıtımlarında

Çok yazık.”