İsmini 1999 yılında yayınlanan Deli Yürek isimli dizi ile tüm Türkiye’ye duyuran Türk, güzel oyuncu, güzelliğini 1998 yılında Star TV Güzellik Yarışması’nda birinci olarak tescil etmiştir.

Zeynep Tokuş İzmir Özel Çakabey Koleji’nde lise eğitimini almış, Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü’nden mezun olmuştur. Çevresindekilerin güzelliğinden dolayı Güzellik Yarışmasına katılmasına dair teşvikleri ile yarışmaya katılan güzel oyuncu, Güzellik Yarışması’nda birinci olduktan sonra kariyeri tamamen değişmiştir. Ekranların sevilen dizisi Çocuklar Duymasın isimli dizide 2004 yılında, bir süre Meltem karakterini canlandırmıştır.

Zeynep Tokuş Nereli?

Zeynep Tokuş aynı zamanda doğup, büyüdüğü yer olan Ankaralıdır.

Zeynep Tokuş Kaç Yaşında?

MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi! MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi!

17 Ocak 1977 tarihinde dünyaya geldi. Oğlak burcu olan güzel yıldız, 2021 yılı itibariyle 44 yaşındadır.

Zeynep Tokuş’un Oynadığı Diziler

Başarılı isim, ilk defa 1998 yılında Star TV Güzellik Yarışması’nda ekranlara çıkmış olsa da, ekran macerasını oynadığı dizi ve filmlerle sürdürmeyi başarmıştır.

Yıllarına göre Zeynep Tokuş’un oynadığı diziler:

Deli Yürek Dizisi 1998 2001 Yılları arası
Çocuklar Duymasın Dizisi 2004 Yılı
Ayrılık Dizi 2009 Yılı
Kardelen Dizi 2008 Yılı
Zeynep Tokuş’un Oynadığı Sinema Filmleri

Başarılı ismin sinema kariyeri de dizi kariyeri gibi Güzellik Yarışması’ndan sonra başladı. Ekranlarda kendisini gösteren güzel oyuncu, sinema salonlarında görülmeye 2001 yılında başladı. Yazgı isimli filmde oynadığı rol ile En İyi Kadın Oyuncu ödülün kazanmayı başardı.

Zeynep Tokuş’un yıllarına göre onadığı filmler:

· Umut Filmi 2009 Yılı

· Beyaz Melek Filmi 2007 Yılı

· Vizontele Tuuba Filmi 2003 Yılı

· Eski Şehrin İnsanları Filmi 2003 Yılı

· Hırçın Menekşe Filmi 2003 Yılı

· Yazgı Filmi 2001 Yılı

· Vizontele Filmi 2001 Yılı

Zeynep Tokuş’un Özel Hayatı

Sanatçı, özel hayatı ile uzun süre Türkiye’nin gündeminde oldu. 2000 yılında ilk evliliğini iş adamı Bülent Helvacı ile yapan Zeynep Tokuş, bu evliliği 4 yıl sürdürmüştür. Bu evliliğinden Alp isminde bir oğlu oldu. Aradan 1 yıl geçtikten sonra yani 2005 yılında Jinekolog Al Nuhoğlu ile evlenen Tokuş, bu evliliğinden de Ali isminde bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Bu evliliği de 4 yıl süren ünlü sanatçı 2009 yılında boşandı. Bu boşanmanın ardından 2 yıl geçtikten sonra halen evli olduğu Erdem Yılmaztürk ile evlendi, 2011 yılında yaptığı bu evlilikten bir kız çocuğu dünyaya getiren Tokuş, hayatından memnun görünüyor.

Ünlü sanatçı 2007 yılında Show TV’de yayınlanan Buzda Dans isimli yarışmada yarıştı, bu yarışmada partneri olan Robert Beachamp ile birlikte büyük başarı gösterip birinci oldular. Yarışmanın ortalarında olunan bir dönemde, Zeynep Tokuş eşi Alp Nuhoğlu ile birlikte bir gece klübünden çıkarken yanlarında bulunan Robert Beachamp medyanın ilgi odağı oldu. Robert Beachamp’ın Zeynep Tokuş’a yakın hareketler sergileyip, yaklaşması medyada büyük yankı uyandırdı ve Zeynep Tokuş, Buzda Dans yarışmasından ayrılmak istedi. Bu olaylar olurken, eşi Alp Nuhoğlu’nun yaptığı “ Ben doktorum, kimin ne olduğunu iyi biliyorum, Robert’in gay olduğu, konuşmalarından ve hareketlerinden belli, zaten normal bir erkeğin eşime öyle sarılmasına izin vermem, Robert’i niye kıskanayım” açıklaması günlerce gündemden düşmedi.

Zeynep Tokuş Sosyal Medya Hesabı

Zeynep Tokuş sosyal medyada özellikle Instagram’ı aktif kullanıyor. @ zeynaum olan Instagram hesabını 2021 yılı Nisan ayı itibariyle 89 bin hesap sahibi takip ediyor, Tokuş 342 kişiyi takip ederken, şuana kadar Instagram hesabından 669 gönderi paylaşmış durumda.