Geçtiğimiz sene 16 Mart'ta tatil edilen okullar 2 haftalık bir aranın ardından 30 Mart itibariyle eğitim öğretime devam edeceğini duyurmuştu. Ancak aradan neredeyse 1 sene geçmesine rağmen okullar hala tam anlamıyla açılmadı ve yüz yüze eğitime başlayama

Geçtiğimiz sene 16 Mart'ta tatil edilen okullar 2 haftalık bir aranın ardından 30 Mart itibariyle eğitim öğretime devam edeceğini duyurmuştu. Ancak aradan neredeyse 1 sene geçmesine rağmen okullar hala tam anlamıyla açılmadı ve yüz yüze eğitime başlayamadı. 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminde üniversiteler hariç diğer eğitim kurumları seyreltilmiş bir program ile yüz yüze eğitimi denedi. Sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı'nın kararı ile öğrenciler koronavirüs kapsamında uzaktan eğitime devam etti. 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk dönemi, uzaktan öğretim ile tamamlandı. Ancak hem öğrenciler hem öğretmenler hem de veliler, ikinci dönem okulların açılıp açılmayacağını merak etmeye ve araştırmaya başladı. İlk dönem online olarak, uzaktan öğretim ile tamamlanmış olsa da öğrenciler, okulların açılmasını ve öğretmenleri ile yüz yüze eğitim yapmak istediklerini söylüyorlar. Bunun yanında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'da öğrencilere sosyal medya hesabından seslenmişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından öğrencilere, "15 Şubat'tan itibaren sizleri okullarımıza çağırmak, orada görmek istiyoruz" diyerek bir yazı paylaşmıştı. Ziya Selçuk'un bu yazısı ile hem öğrenciler hem de veliler heyecanlanmıştı. Henüz okulların açılıp açılmayacağı ile ilgili bir açıklama gelmiş olmasa da, bugün yapılacak olan Kabine Toplantısı'nda ana konu eğitim öğretim olacak. 1 Şubat Pazartesi yapılacak olan Kabine Toplantısı'nda okulların açılıp açılmayacağı, okulların ne zaman açılacağı konuşulacak. İşte, yüz yüze eğitim ve okulların açılması ile ilgili açıklamalar !

Okullar Açılacak Mı ?

Koronavirüsün en çok etkilediği konulardan birisi de tartışmasız ki eğitim öğretim oldu. Geçtiğimiz sene ani bir kararla kapatılan okullar hala açılmadı. Yüz yüze eğitime geçmeyi isteyen öğrenciler ve öğretmenler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan bir açıklama bekliyor. Hem Ziya Selçuk hem de Recep Tayyip Erdoğan, okulların açılacağı tarihi 15 Şubat Pazartesi olarak göstermişti. Bunun yanında hala net bir açıklama gelmedi. Ancak bugün yapılacak olan Kabine Toplantısı ile eğitim öğretimin ne zaman yüz yüze başlayacağı konusu kararlaştırılacak. 1 Şubat itibariyle yapılacak Kabine Toplantısı sonucunda okulların ne zaman açılacağı da belli olacak.Kabine Toplantısı'nda Okulların Ne Zaman Açılacağı Konuşulacak !

Bugün yapılacak olan Kabine Toplantısı'nın sonucunda öğrenciler, bekledikleri haberin cevabını alacaklar. 1 Şubat Pazartesi günü gerçekleşecek olan kabine toplantısında eğitim öğretim masaya yatırılacak. Bugünkü Kabine Toplantısı'nda yarı yıl tatilinden sonra okulların açılıp açılmayacağı konusu, ana konu olacak. Okulların yüz yüze eğitime geçip geçmeyeceği de belli olacak. Bunun yanında okulların ne zaman açılacağı konusuna da net bir cevap gelecek.

Okullar Ne Zaman Açılacak ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların yüz yüze eğitime geçmesi konusu ile ilgili çok olumlu açıklamalar yapmaya devam ediyor. Zorlu ve değişik bir süreç yaşadığımızı belirten Ziya Selçuk, 15 Şubat Pazartesi eğitim öğretimin okullarda yüz yüze bir şekilde başlayabileceğinin sinyallerini verdi. Bu haberi duyan öğrenciler ve öğretmenler heyecanla araştırmaya başladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un okullar ne zaman açılacak sorusuna verdiği yanıtı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da doğrular nitelikte yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a okulların açılıp açılmayacağı ile ilgili soru sorulduğunda, olumlu yanıtlar verdi. Okulların şimdilik açılmayacağını ancak 15 Şubat'ta açılabileceğini söyledi. Bunun yanında bu sene ikinci dönem okulların açılacağı konuşuluyor. Bugün yapılacak olan Kabine Toplantısı'nın sonucunda öğrenciler, öğretmenler ve veliler okulların açılıp açılmayacağının cevabını alacak.Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak ?

Bugün yapılacak Kabine Toplantısı'nda eğitim öğretimde yüz yüze eğitime geçilip geçilmeyeceği konusu ele alınacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması ile 15 Şubat Pazartesi 2021'de eğitim öğretim yüz yüze olarak başlayabilir.