Bazı vatandaşların 1.800 gün prim ve 10 yıl sigortayla emekli olma imkanı bulunuyor. 10 yılla emeklilik yolu açılıyor!

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank banka hesabı olan kişilere duyuru yaptı! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank banka hesabı olan kişilere duyuru yaptı!

Dilekçenizi getirdiğiniz an maaşınızı çekmeye başlayabilirsiniz! 10 yılla emeklilik yolu açılıyor! Bazı vatandaşların 1.800 gün prim ve 10 yıl sigortayla emekli olma imkanı bulunuyor. Sigortalı olarak iş hayatına devam eden vatandaşlar mevzuatta yer alan bilgileri öğrenmek istiyor. İstisnai durumları içeren bazı emeklilik hakları bulunuyor. Bunlardan birisi de malulen emeklilik hakkı. Doğuştan ya da daha sonra yaşanan bir engellilik durumunda erken emekli olma hakkı kazanılabiliyor.

10 yılla emeklilik yolu açılıyor! Dilekçenizi getirdiğiniz an maaşınızı çekmeye başlayabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bazı şartlarda çalışan vatandaşlara erken emeklilik hakkı veriyor. Bunun detayları mevzuatta kapsamlı bir şekilde açıklanmıştır. Çalışma gücünü belirli bir oranda kaybeden kişiler erken tarihte emekli olabiliyor. Öte yandan borçlanma yoluna gidilerek de emeklilik şansı yakalanabiliyor.

1800 GÜN PRİMLE EMEKLİLİK YOLU AÇILIYOR

Aranan şartlar şöyledir:

- 10 yıl sigortalı olmak gerekiyor.
- 1800 gün uzun vadeli sigorta kolları primi ödenmelidir.
- Maluliyet nedeniyle işten ayrılmış olmak.
- Kuruma yazılı dilekçeyle başvuru yapılmalıdır.

YAŞ ŞARTINA BAKILMIYOR

Bağ-Kur üzerinden sigortası olanlar için yaş şartına bakılmamaktadır. Ancak 10 yıl sigortalılık ve 1800 gün prim ödeme şartı burda da yer alıyor.

YAZILI DİLEKÇEYLE HEMEN BAŞVURUN!

Sigortalının bağlı bulunduğu il ya da ilçedeki il güvenlik müdürlüğüne ya da sosyal güvenlik kurumuna giderek başvurusunu tamamlayabileceğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.

RAPOR ŞART

Öte yandan Sağlık Kurulu tarafından verilmiş rapor aracılığıyla emekli olma şansı verilmektedir.

ilan365.net özel haber