Türkiye'nin pek çok ilinde etkili olan kar yağışları çoğu yolu kapatmış durumda. Yoğun kar yağışı sebebiyle birçok il ve ilçede, okullarda eğitime ara verildi.

Türkiye'nin pek çok ilinde etkili olan kar yağışları çoğu yolu kapatmış durumda. Yoğun kar yağışı sebebiyle birçok il ve ilçede, okullarda eğitime ara verildi. Kar yağışından dolayı tatil olan okullar, eğitime ara verdi. Milyonlarca öğrenci ise yarın kar tatili var mı, yarın okul var mı sorusuna cevap arıyor. 17 Şubat'ta kar tatili var mı, okul var mı merak ediliyor. Kar yağışı ve fırtına nedeniyle 15 Şubat'ta açılacak olan okullar, 17 Şubat çarşamba gününe kadar birçok ilimizde okullar yüz yüze eğitime ara vermiş ve tatil edilmişti. Kar yağışları ve soğuklar devam ederken 17 Şubat'ta kar tatili olup olmayacağı ve okulların açılıp açılmayacağı sorusuna öğrenciler cevap arıyor. 17 Şubat 2021 yarın kar tatili olacak mı? Okullar yarın tatil mi? Kar tatili olan iller hangileri?

17 Şubat 2021 Yarın Kar Tatili Olacak Mı?

Ülkemizde devam eden şiddetli kar yağışı ve fırtınalar devam ediyor. Kar yağışları ve fırtınalar devam ederken öğrenciler ve veliler de okulların tatil olup olmayacağını araştırıyor. Şiddetli kar yağışından dolayı ülkemizin pek çok ilinde okullar tatil oldu. Kar yağışlarından dolayı yüz yüze eğitime ara veren okulların yarın açılıp açılmayacağı ise merak ediliyor. Valilik ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 'okullar tatil mi?' sorusuna yanıt bekleniyor. 17 Şubat yarın kar tatili var mı? Okullar tatil mi?14 Şubat'ta başlayan kar yağışları ülkemizde hala etkisini ve şiddetini sürdürüyor. Tüm Türkiye'de etkili olan soğuk hava ile birlikte dışarısı adeta hastalık habercisi oldu. Soğuk havalardan dolayı sokağa dahi çıkamayan vatandaşlar, okulların açılıp açılmayacağını merak ediyor. Buna ek olarak 15 Şubat Pazartesi günü okullar yüz yüze eğitime başlayacaktı. 3 hafta süren ara tatilin ardından öğrenciler tam okula gideceğiz derken kar yağışları yüz gösterdi. Yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle ise Türkiye'nin pek çok ilinde okullar tatil edildi, yüz yüze eğitime ara verildi.

Öğrenciler, öğretmenler ve veliler MEB'den gelecek olan açıklamayı bekliyor. 17 Şubat'ta okulların tatil olup olmayacağı ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Valilik ve MEB'den gelecek olan açıklama bekleniyor.Kar Tatili Olan İller

Ülkemizde yoğun ve etkili kar yağışlarından dolayı pek çok ilimizde okullar tatil oldu ve yüz yüze eğitime ara verildi. Okulların 3 haftalık ara tatilinden sonra açılmasıyla birlikte kar tatili de başladı. 15 Şubat'tan 17 Şubat'a kadar tatil olan okullar, kar tatili yapıyor. Kar tatilinin 17 Şubat'ta devam edip etmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Yoğun kar yağışından dolayı kar tatili yapan illere bakalım. Dün ve bugün kar yağışı ve fırtına dolayısıyla kar tatili olan illerimiz de kar yağışı devam ediyor.

Kar tatili olan iller; İstanbul, Kastamonu, Bursa, Tekirdağ, Edirne, Sakarya, Balıkesir, Çanakkale, Zonguldak ve Yozgat'ta yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle okullar kar tatili oldu.