Sağlık bakanlığı bünyesinde çalışmak pek çok kişinin istediği bir şeydir. 27-31 Ekim KPSS şartsız sağlık bakanlığı hastanelere personel alımı şartları açıklandı

En az 9.000 TL maaşla... 27-31 Ekim KPSS şartsız sağlık bakanlığı sınavsız hastanelere lise mezunu personel alımı!  Özellikle işsizliğin ciddi boyutlara ulaştığı günümüzde sınavsız alım yapan kadrolara ilgi büyük olmaktadır. Lise mezunu personel alımları bu noktada kendini gösteriyor. Eksik olan kadroların tamamlanabilmesi ve işçi alımlarının gerçekleşmesi için ilanların açıklanacağı duyurusu yapıldı. Alım sayısıyla ilgili bir netlik olmazken 30 bin kadar personelin yerleştirileceği gelen bilgiler arasında bulunuyor. Bu kadroların pozisyonları ve şartları ile ilgili açıklama yapılması bekleniyor. 

4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme 4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme

Sağlık çalışanı olabilmek için KPSS şartının aranmadığı kadrolar yüz binlerce insan için bir müjde niteliği taşıyor. Açıklamaların ardından pek çok kişi süreci araştırmaya başladı. Bu hususta başvuruda bulunacak kişilerin asgari mezuniyet şartı lise mezunu olarak belirlendi. Binlerce kişiye iş fırsatı sunan bu ilanla birlikte başvuru koşullarının ne olacağı merak edilmektedir. 

30.000 Personel Alımı Başvuruları

İş başvurusu için adayların herhangi bir sınava girmeden hastanelerde görevlerine başlamaları için bu duyuru heyecan yarattı. Hangi kadrolara alım yapılacağı da en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Alınan bilgilere göre alınacak kişi sayısı 30 bin civarında olacaksa da bu sayılarda artışa gitmek de mümkündür. İş konusunda sıkıntı yaşayanlar bu açıklamalar ile ümitlenmeye başladı.

Kamuda çalışacak kişilerin görev alanları hasta bakım personeli, teknik destek, temizlik, sağlık personeli ve klinik destek gibi kadrolara başvurmak mümkün olacak. İŞKUR’dan başvuru yapılması kararlaştırıldı. Burada esas dikkat edilmesi gereken nokta, başvuru formunda bulunan şartları karşılayabiliyor olmaktır. İkamet koşulu bunlardan biridir. 

Personel Alımında Sağlanması Gereken Şartlar

Başvuruların İŞKUR sitesi üzerinden yapılması kararlaştırılmıştır. Bu nedenle hastanelerde görev almak isteyen kişiler burada bir profil oluşturmalıdır. Genel şartların yanında işin gerektiğinde bazı şartlar da istenebilir. Genel koşullar arasında on sekiz yaşının doldurulmuş olması ve Türk vatandaşı olmak da yer almaktadır. Ayrıca kişinin hastanelerde görev yapmasına engel olacak bir sorunun bulunmaması da önemlidir. Kişi hangi kadroya başvuracaksa burada istenen yetkinliklere sahip olmalıdır. 

ilan365.net özel haber