Amerika’dan Erdoğan’ı köşeye sıkıştıracak hamlenin ve sonrasının bilgisi İsmail Küçükkaya'dan geldi.

Gazeteci İsmail Küçükkaya, FOX TV'de sunduğu Çalar Saat programında, “Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği konusunda engel olacağına dair açıklamaları ABD'yi çok kızdırmış” dedi ve Joe Biden’ın “Türklerin etkinliklerine katılmayın” talimatı verdiğini duyurdu.

ABD İle Türkiye arasındaki gerilime ilişkin aldığı bir bilgiyi izleyicilerle paylaşan Küçükkaya Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya katılmasına karşı çıkmasının ABD Başkanı Joe Biden'ı kızdırdığını ve bunun üzerine Joe Biden'ın "Türklerin etkinliklerine katılmayın" talimatını verdiğini açıkladı.

Hazırlanın: "Dolar Kurunu Patlatacaklar!" TÜİK Noktayı Koydu Ve Dolara Yol Verildi! Hazırlanın: "Dolar Kurunu Patlatacaklar!" TÜİK Noktayı Koydu Ve Dolara Yol Verildi!

Açıklama sırasında İsmail Küçükkaya ayrıca şunları söyledi:
"Dün Ankara'ya gittim. ABD ile gerilimin yaşandığını öğrendim. Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği konusunda engel olacağına dair açıklamaları ABD'yi çok kızdırmış. Joe Biden talimat vermiş, Türklerin etkinliklerine katılmayacaksınız diye.

Bu krizi çözmek için Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Murat Mercan, dün Ankara'da idi. Murat Mercan bu krizi yumuşatmak için mekik diplomasi dokuyor."