Bu dönemde çeşitli tiyatro topluluklarının bünyesinde uzun süreli olarak çalışmaya devam etti. Tümay Özokur ajansın bünyesinde çalışmakta olan oyunculardan biridir.

Bu dönemde çeşitli tiyatro topluluklarının bünyesinde uzun süreli olarak çalışmaya devam etti. Tümay Özokur ajansın bünyesinde çalışmakta olan oyunculardan biridir.

Ahmet Saraçoğlu Nereli?


Ahmet Saraçoğlu Ankara doğumludur. 2005 yılında üniversiteden arkadaşlarıyla beraber İstanbul Kraliyet Tiyatrosu isimli topluluğu kurdu. Bu dönemde Hastasıyız isimli tiyatro oyununu sergilemişlerdir. 2015 yılında başrollerinde Melih Selçuk, Haldun Boysan ve Ayfer Dönmez’in bulunduğu Onun Hikayesi isimli yapım için kameralar karşısına geçti. Aynı yıl Asya adını verdiği kızı dünyaya gelmiştir. 2016 yılında ise başrollerinde Deniz Baysal, Cezmi Baskın, Başak Daşman ve Müge Akyamaç’ın bulunduğu Rüzgarın Kalbi isimli dizide rol aldı. Oyuncunun bugüne kadar rol altığı tiyatro oyunları ise Yeşil Papağan limitet, hastasıyız, denizaltında altı tahammül fersah, vişne bahçesidir. Oyuncunun sinema ile ilk tanışması ise 2005 yılına denk gelir. Bu dönemde vizyona giren 2 Süper Film Birden isimli filmde rol aldı. Sonrasında ise O Şimdi Mahkum, Dilber’in sekiz günü, usta, ev gibi sinema filmleri için tekrar kameralar karşısına çıkmıştır.

Ahmet Saraçoğlu Dizileri


Ahmet Saraçoğlu ilk olarak 1995 yapımlı Çiçek Taksi dizisinde rol aldı. Çiçek Taksi 1995 ile 2003 yılları arasında ekranlara gelmiştir. 367 bölüm süren dizi Türk televizyonlarının en uzun soluklu yapımlarından biri olma özelliği taşıyor. Dizinin yönetmenliğinde Yaşar Seriner, Ümit Efekan, Erdoğan Tokatlı ve Mehmet Bozkuş varken dizinin bestelerini ise Özkan Turgay ve Murat Özdemir ikilisi yaptı. Dizinin oyuncuları arasında ise Erol Günaydın, Eşref Kolçak, Ümit Yesin, Peker Açıkalın, Kamil Günler, Selim Erdoğan, Selen Yıldız, Mehtap Altunok, Kayhan Yıldızoğlu, Barış Hayta, Cem Karakaya, Deniz Arkanat, Aykut Oray, Alev Oraloğlu, Yonca Cevher ve Mine Soley bulunuyor. Dizinin yapımcılığını ise Türkan İnanoğlu üstlenirken, görüntü yönetmenliğinde ise Ruhan Ünlüer, Ceysu Koçak ve Halil Arif Nurdan vardır. Oyuncu bu yapımın sonrasında ise Yılan Hikayesi, Yedi numara, Tatlı Hayat, Yeditepe İstanbul, Havada Bulut, Unutma Beni, Esir Şehrin İnsanları, Hürrem Sultan, Kadın İsterse, Hırsız Polis, Yaprak Dökümü, Avrupa Yakası, Al Yazmalım, Haneler, Böyle Bitmesin, Boynu Bükükler, Hayat Şarkısı, Rüzgarın Kalbi, Onun Hikayesi ve Benim Tatlı Yalanım isimli dizilerde oynadı. Oyuncunun yediden yetmişe ünlenmesine neden olan işi ise 2006 yapımlı Yaprak Dökümü isimli dizi oldu. Dizi Reşat Nuri Güntekin’in aynı isimli romanından televizyonlara uyarlandı. Yaprak Dökümü’nün yönetmenliğinde Mesude Erarslan, senaristliğinde Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu bulunuyor.

Dizinin oyuncuları ise Halil Ergün, Güven Hokna, Bennu Yıldırımlar, Tolga Karel, Bedia Ener, Deniz Çakır, Gökçe Bahadır, Neslihal Atagül, Seda Demir’dir. 5 sezon boyunca ekranlara gelen dizi 174.bölümüyle final yaptı. Dizinin ilk bölümü 13 Eylül 2006 son bölümü ise 29 Aralık 2010 tarihinde yayınlanmıştır. Ahmet Saraçoğlu’nun son rol aldığı dizi ise 2019 yapımlı Benim Tatlı Yalanım isimli dizi oldu. Bu dizinin senaryosunu Deniz Dargı, Murat Taşkent, Cem Görgeç, Cenk Boğatur yazarken yönetmenliğinde ise Barış Erçetin bulunuyor. Dizi 1 sezon boyunca ekranlara gelmiş olup 28.bölümüyle final yapmıştır. Dizinin başrol oyuncuları ise Furkan Palalı, Aslı Bekiroğlu, Lavinya Ünlüer, Gonca Sarıyıldız, Aslı İnandık, Cem Zeynep Kılıç’tır.