Kendisinin profesyonel oyunculuk kariyeri de aslında Kavak Yelleri dizisine kadar uzanıyor. Yıldızı ise şimdilerde parlayan Pelin Orhuner önümüzdeki yıllarda da daha çok ses getiren projelerde yer alacak gibi duruyor.

Kendisinin profesyonel oyunculuk kariyeri de aslında Kavak Yelleri dizisine kadar uzanıyor. Yıldızı ise şimdilerde parlayan Pelin Orhuner önümüzdeki yıllarda da daha çok ses getiren projelerde yer alacak gibi duruyor.

Pelin Orhuner Nereli?


Pelin Orhuner Manisa’da dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası hakkında detaylı bilgi bulunmayan oyuncun aslen nereli olduğu ise net olarak bilinememektedir. Hayatının büyük bir kısmını Manisa diğer bir kısmını ise İstanbul’da geçirmiştir güzel oyuncu. Doğuş Üniversitesinde İletişim Bölümünde eğitim almıştır. Profesyonel oyunculuk hayatına başladığında da İstanbul’da yaşamaya devam etmiştir güzel oyuncu. Pelin Orhuner şimdilerde hala İstanbul’da yaşamına devam etmektedir.

Pelin Orhuner Kaç Yaşında?


Pelin Orhuner 1988 senesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Güncel tarihimize göre hesaplamalar yaptığımızda yetenekli oyuncunun yaşı 33 çıkmaktadır. Ocak ayının sonlarında doğan oyuncunun burcu ise kovadır.

Pelin Orhuner Dizileri


Genç ve yetenekli oyuncu 1988 senesinde Manisa’da dünyaya gelmiştir. Özel üniversitede İletişim bölümünde eğitim almıştır. Okuduğu bölümden bağımsız olarak oyunculuğa bir ilgi ve alaka duyan oyuncu kariyerini bu yönde ilerletme kararı almıştır. Tiyatro oyunculuğundan ziyade bulunduğu dönemde daha popülerleşen kamera önü oyunculuğa yönelmiştir Pelin Orhuner.

2009 senesinde Kavak Yelleri dizisi ile de ilk kamera önü oyunculuk deneyimini tatmıştır. Gençlik dizisi olan Kavak Yelleri uzun dönem ekranlarda yeni bölümleri ile yer almıştır. Dört gencin hayatlarını ele alan aşk ve benzeri konuları gerçekçi ve samimi biçimde işleyen dizi İzmir Urla’da geçmiştir. Dizi başrollerinde Pelin Karahan, Dağhan Külegeç, Aslı Enver ve İbrahim Kendirci yer almıştır. Pelin Orhuner dizide hayal isimli karakter ile yardımcı oyuncu kategorisinde yer almıştır. Güzel oyuncunun ilk projesinin bu kadar sevilen ve ilgi gören bir dizi olması kariyeri için de oldukça destekleyici olmuştur. Her ne kadar Kavak Yelleri dizisi ile seyircilerin fazla dikkatini çekemese de yapımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır.

2009 senesinde Kavak Yellerinin hemen ardından Aile Saadeti isimli dizide rol almıştır. İlk projesi bir gençlik dizisiyken ikinci dizisi bir aile yapımı olmuştur oyuncunun. Bu dizi ile daha çok tanınır hale gelmiştir Pelin Orhuner.

2012 senesinde Bir Hikayem Var isimli sinema filminde de rol almıştır Pelin Orhuner. Böylelikle güzel oyuncu beyaz perde deneyimini de kariyerine ekleme şansı yakalamıştır.

2014 senesinde Alın Yazım isimli televizyon dizisinde rol almıştır. Her geçen günde ve her yeni projesinde daha çok tanınmayı başaran güzel oyuncu bu dizi ile kariyerinde belli bir aşama kaydetmeyi de başarmıştır.

2016 senesinde başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı İçerde isimli televizyon dizisinde rol almıştır güzel oyuncu. Dizide Aras Bulut İynemli, Bensu Soral, Çetin Tekindor ve Rıza Kocaoğlu gibi daha bir çok önemli isim de yer almıştır. Pelin Orhuner dizide Nermin Duman karakterine hayat vermiştir. Dizi yayınlandığı dönemde çok sevilmiş büyük ilgi ile izlenmiştir. Güzel oyuncu da böyle bir projede yer alarak kariyerinde bir önemli başarı daha elde etmiştir.

2017 senesinde Pelin Orhuner Şevkat Yerimdar isimli sinema filminde ve aynı isimli televizyon dizisinde rol almıştır. Romantik komedi temalı dizi de seyircilerden tam puan alan yapımlardan olmuştur. Güzel oyuncu dizide tezene karakterine hayat vermiştir.