Ünlü gazeteci Barış Pehlivan yazısından sonra "AKP'den gitmek isteyenlere kasetli şantaj" konusu da gündeme oturdu. Gizli çekimler sosyal medyada çalkalandı.

Usta gazetecilerden Barış Pehlivan, bugünkü köşesinde AKP'den ayrılmak isteyen isimlere gizli çekim kasetlerle şantaj yapıldığını kesin bir dille iddia edince ortalık da karıştı.

Pehlivan'ın 'AKP’den gitmek isteyenlere şantaj" başlıklı yazısında AKP’den istifa etmek isteyenlerin durudrulduğu anlatıldı.

"Vazgeçirmek için bir mekanizma kurulmuş..." diye açıklama yapan Barış Pehlivan'ın gündemde bomba etkisi yaratan satırları şöyle oldu;

Kamu Bankaları Borçlarınızı Kapatacak! 80 bin TL'lik Borç Kapatma Kredisi Verilecek! Kamu Bankaları Borçlarınızı Kapatacak! 80 bin TL'lik Borç Kapatma Kredisi Verilecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'ye yeni üye olan vatandaşları telefonla aradı - YouTube

" 'Bu özel değil, genel genel!'

Recep Tayyip Erdoğan, Deniz Baykal’a yapılan kaset kumpasına bu sözlerle sahip çıkmıştı.

Acaba, diyorum... Şu sıralarda AKP içinde bu sözü hatırlayanlar var mı?

Şimdi nereden çıktı bu soru, demeyin. Anlatayım.  

Deniz kenarında yemekteyiz, güneş batmak üzere, yüzümüz gülüyor...

Nasıl olduğu bende kalsın ama, tam da o sırada öğrendim:

Neymiş, AKP’den istifa etmek isteyenleri vazgeçirmek için bir mekanizma kurulmuş...

Neymiş, sakladıkları özel hayatları takip edilip kayıt altına alınıyormuş...

Neymiş, toplanan görüntülerle hazırlanan dosyalar hem parti lideri Erdoğan’a hem de takip edilen AKP’liye gösteriliyormuş..."

"Sorsan, 'iyilikleri' için yapılıyormuş" diyerek söylenen ifadelere dikkat çeken Pehlivan, "Ama aslında “Sakın gitme, gidersen bunlar ifşa olur” deniyormuş. Yani, AKP gemisi batarken kaçışları önlemek için “şantaja” başvuruluyormuş" dedi.

Godtyckligheten härskande princip i Erdoğans Turkiet