Alişer Delek kimdir? Gazeteci Alişer Delek Sedat Peker öldürülmüş olabileceğini duyurdu

Alişer Delek kimdir? Gazeteci Alişer Delek, Sedat Peker'e ulaştığını ve Sedat Peker'le ilgili son durumu paylaştı. Peki Alişer Delek kimdir? Nereli, kaç yaşında? Alişer Delek gazeteci mi?

Gündem 13.06.2021 - 23:14 13.06.2021 - 23:14 Berkay Keskin

Sedat Peker'le ilgili gece yarısı öldürülmüş olabileceği tweetleriyle gündem olan Alişer Delek kimdir? Alişer Delek kaç yaşında nereli merak ediliyor.

Alişer Delek kimdir?

1999 yılında İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümüne 2000 yılında Kanal 6 televizyonu dış haberlerde stajyer olarak başladı.

3 ay sonra kanalın el değiştirmesiyle önce Star televizyonu, 2003 yılında Cnn Türk haber kanalında Irak'ta görev yaptı.

2009 mart ayında CNN türk'te görevinden istifa etti. Kosava, Kuzey Irak ve Kıbrıs gelişmelerini anlatan Delek, Ergenekon davası ve İtanbul'da 1 mayıs davalarını takip etti.

2011 mart ayında Al Jazeera Türk haber müdürü olarak görev yapan alişer Delek, 2015 yılında görevini bıraktı.

Sedat Peker öldürüldü mü açıkladı!

Alişer Delek twitter adresinden Emre Olur'a ulaştığını ve görüştüğünü ifade ederek, Sedat Peker'in Dubai'de kaldığı konuta Bae polislerinin 12'de geldiği ve Sedat Peker'i aldığı ve akşam 22:16'a kadar Sedat Peker'den haber alınamadığı dile getirdi.

SEdat Peker'i tek başına çağıran ve elektronik cihaz yanına almasını istemeyen Bae polisi ile birlikte Sedat Peker ailesi dahil Peker'in nerede olduğunu bilmediği dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@