Tekel bayiler bile alkole gelen zamların altında kalıp teker teker iflas ederken kötü haber Tekel Bayileri Platformu Başkanı'ndan geldi.

Alkol ürünlerine gelen zamların ardı arkası kesilmezken Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş bugünden itibaren ithal şarap, vodka, viski ve likör ürünlerine zam geldiğini duyurdu.

Alkol konusunda ülkede yaşanan zamlar ve uygulamalar sadece tüketicileri değil, esnafı ve işverenleri de perişan ederken bir adım daha atıldı.

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bugün itibarıyla bir içki grubuna ait ithal şarap, vodka, viski ve likör ürünlerine zam geldiğini, zam oranının ortalama yüzde 15-20 aralığında değiştiğini söyledi.

Fenomen Yayıncı Güzelliği ile Büyüledi Fenomen Yayıncı Güzelliği ile Büyüledi

Ve Sonunda Tekel Bayiler Kapanıyor!

Sene başından bu yana alkole yapılan beşinci zammı Aybaş, geçen seneye kadar yılda bir kez ya da 6 ayda bir zamlanan alkol ürünlerini hatırlatarak değerlendirdi.

Aybaş, “Gelen zamların hızına biz de yetişemez olduk” ifadelerini kullanırken bu ay itibarıyla biraya da zam beklendiğini, ancak hem yapılacak zamların hem da zam oranlarının henüz netleşmediğini açıkladı.

Haftasonu alkol yasağı var mı? 13 14 Mart tekeller açık mı?