Alo 182 neden ulaşılmıyor? MHRS ALO 182 çağrı merkezi Neden sürekli meşgul çalıyor?

40 yaş üstü vatandaşların aşı randevusu bugün başlarken arama motorunda birçok kişi Alo 182 neden ulaşılmıyor sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki MHRS ALO 182 çağrı merkezi neden meşgul?

Gündem 14.06.2021 - 11:14 14.06.2021 - 11:20 Volkan Arık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde Pazartesi gününden itibaren 40 yaş üstü vatandaşların aşı randevusu alabileceğini duyurmuştu. Ancak Alo 182 üzerinden aşı randevusu almak isteyen vatandaşlar sosyal medyada çağrı merkezine ulaşılamadığını duyurdu. Peki Alo 182 neden Aranmıyor neden meşgul? MHRS Alo 182 Çağrı Merkezi neden açılmıyor?

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen hem aşı randevuları hem de Hastane randevuları için kullanılan Alo 182 Çağrı merkezinde özellikle koronavirüs pandemisi sonrasında bazı aksaklıklar yaşanıyor. Anlık olarak binlerce kişinin aradığı Alo 182 çağrı merkezi yoğunluk sebebiyle meşgule düşüyor. Peki Alo 182 neden sürekli meşgul çalıyor? Alo 182 neden açılmıyor neden ulaşılmıyor?

alo-182-neden-ulasilmiyor

MHRS ALO 182 NEDEN ARANMIYOR?

Koronavirüs salgınında aşılama sürecinin hız kazanması ile birlikte Merkezi Hekim Randevu sisteminde yoğunluk yaşanıyor. Özellikle bu süreçte hastane randevu işlemlerinin de devam etmesinden dolayı telefonlar sürekli meşgul çalıyor. Hem uygulama üzerinden hem de çağrı merkezi üzerinden randevu alamayan vatandaşlar ise Alo 182 neden meşgul sorusuna arama motorunda yanıt arıyor ve sosyal medyadan şikayetlerde bulunuyor. MHRS Alo 182 randevu sistemi tarafından yapılan son açıklamada konu hakkında "Merhaba. Bazı dönemlerde vatandaşlarımızın ALO182'ye olan talebinin artması nedeniyle yoğunluk yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda http://mhrs.gov.tr veya MHRS Mobil uygulamasından kolayca üyelik oluşturup aynı randevu bilgilerine erişerek işlem gerçekleştirebilirsiniz." denildi.

MHRS AŞI DOKTOR RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Aşıya da doktor randevusu almak için Alo 182 Çağrı merkezini ya da MHRS web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda MHRS mobil uygulaması da bulunuyor, uygulamayı telefonunuza yükleyerek gerekli bilgileri girdikten sonra aşı randevusu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@