17 Mart 2022 FED faiz kararı açıklandı. FED kararı sonrasında gram altın yeniden yükselişe geçti Dolar kuru da yukarı yönlü hareketlendi. Peki, Altın daha ne kadar yükselecek? Bu fiyatlardan altın alınır mı? Altın kahini olarak bilinen altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Dolar 20 TL, gram altın fiyatları 1450 TL olur mu sorularını cevapladı. Peki, dolar yılsonu 10 liraya düşer mi? altın fiyatları düşecek mi artacak mı?

Rusya-Ukrayna Savaşı'nın başlaması ile birlikte yükselişe geçen altın ve gümüş fiyatları geçtiğimiz hafta çok düşüş yaşamıştı. Ancak FED faiz kararı bugün açıklandı ve altın fiyatları yeniden artışa geçti. FED faiz kararı 25 baz puanlık faiz arttırımı olarak duyuruldu. Bu karar piyasalar için sürpriz olmadı ancak dolar ve altın fiyatları yukarı yönlü seyir haline geçti. Peki, altın fiyatları yeniden düşecek mi? Dolar kuru 20 liraya çıkacak mı? Bu rakamlardan altın ve dolar alınır mı? 17 Mart FED faiz kararı sonrasında altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş altın almayı düşünen vatandaşlar için önemli uyarılarda bulundu. Peki, şu anda Altın piyasası son durum ne? 17 Mart 2022 gram altın ve çeyrek altın fiyatları kaç TL? 17 Mart güncel altın fiyatları haberimizde…

Gram altın fiyatları, bu haftaya 920 lira seviyelerinde başlamış Ancak salı ve çarşamba günleri şok düşüş yaşayarak 900 lira civarına kadar inmişti. Gram altın yüksekken TL’de kalmaya devam edenler fiyatları değerlendirdi. Ancak 17 Mart FED faiz kararı açıklanması sonrasında gram altın yeniden yükselişe geçti. 17 Mart 2022 gram altın fiyatları 910 lirayı aşarak 913 lira seviyesine ulaştı. Bugün çeyrek altın fiyatları 1495,55 TL civarında işlem görürken, yarım altın 2989,45 TL civarında işlem görüyor. Bugün cumhuriyet altının fiyatları ise 5963 liradan alınıp satılıyor. FED faiz kararı Aslında Piyasalar için sürpriz olmadı. Ancak Dolar kuru yine de ufak oynamalar gösteriyor. Peki, dolar yıl sonuna kadar 20 liraya yükselir mi? altın fiyatları yeniden düşer mi yoksa artmaya devam edecek mi? altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş bu konuda merak edilen sorulara cevap verdi.

altin-kahininden-dolar-20-tl-altin-1450-olacak-iddiasi-geldi-17-mart-2022-altin-fiyatlari-ucusa-2

FED faiz kararı açıklandı

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş FED faiz kararı konusunda önemli değerlendirmelerde bulundu. 17 Mart FED faiz artırımı beklenen doğrultuda olduğunu belirten Memiş, Altın ve gümüş fiyatlarının son 3 haftadır yatırımcı için yüksek seviyede olduğunu dile getirdi. Bu hafta düşüş trendinin başladığını söyleyen Memiş, altın ve gümüşteki bu geri çekilmenin bir iki hafta daha devam edeceğini dile getirdi.

altin-kahininden-dolar-20-tl-altin-1450-olacak-iddiasi-geldi-17-mart-2022-altin-fiyatlari-ucusa-3

Altın fiyatları 850 TL'ye düşebilir

Altın ve para piyasaları uzmanlığı İslam Memiş altının düşeceği yönünde de yorum yaptın Abla demiş açıklamasında gram altın fiyatlarının 850 TL'ye kadar düşebileceğini belirtirken piyasalarda fırsatların hiçbir zaman bitmeyeceğini söyledi. Gram altında bu yıl 1450 seviyesinde eklentisi olduğunu belirten Memiş, kısa vadede düşüşün devam edeceğini 870 ya da 850 lira civarında olabileceğini dile getirdi. Türk lirasında kalmaya devam edenler için bu noktada büyük bir fırsat olacağını belirten Memiş, altın borcu olanların da bu fırsatı değerlendirmesi gerektiğini ifade etti.

Gözden kaçırmayın

Önce Paramızı Kaybettik Şimdi de Sağlığımızı! Doktor Yok Ekipman Yok... Türkiye'de Ekonomik Kriz Sonrası Sağlık Krizi Ba Önce Paramızı Kaybettik Şimdi de Sağlığımızı! Doktor Yok Ekipman Yok... Türkiye'de Ekonomik Kriz Sonrası Sağlık Krizi Ba

altin-kahininden-dolar-20-tl-altin-1450-olacak-iddiasi-geldi-17-mart-2022-altin-fiyatlari-ucusa-4

Peki altın yeniden yükselecek mi?

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş altındaki düşüşün kalıcı olmayacağını söyledi. Altın ve gümüş de uzun ve orta vadede ki beklentilerinin yine yüksek olduğunu söyleyen Memiş, gram altın fiyatının 1450 TL ons altın fiyatının ise 2150 dolar civarına kadar çıkacağını ifade etti. Gümüşün gram fiyatının 20 ons tarafında 40 dolar ön gerisi olduğunu belirten Memiş, Bu yıl zirveleri beklediğini dile getirdi.