Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika emekliler için müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. Bu anlamda Kamu Bankaları olan Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank üzerinden devlet destekli maaşa ek nakit para yatacak.

SGK-SSK ve Bağkur'lu emekli vatandaşlar bağlamında herkesi yani 13 milyon emekliyi yakından ilgilendiren bir haber geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan doğrultusundan açıklama yapıldı. Bu anlamda Kamu Bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank koşul istemeden kredi verecek.  Emekli vatandaşlar, daha evvel gerçekleştirdikleri gereksinim kredisi ile konut kredisi ve otomobil kredisi müracaatlarında öncelikle Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank doğrultusundan kredi onayı alamıyordu. Genellikle de bankalara olan borçlarını kapamak hedefiyle hareket eden emekli vatandaşlar, bir tek yere ödeme pratikliğini sağlamak hedefiyle devlete sesini duyurmayı başardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika SGK-SSK ve Bağkur'lu emekli açıklaması! Nakit para verilecek. SGK-SSK ve Bağkur'lu emekli vatandaşlar para ihtiyaçları halinde kredi kullanmayı istemelerri sonrasında Kamu Bankalarından anında para alabilecek. Emekli kişilerin bankalara olan borçlarını kapatabilecekleri bu kredi kampanyasına katılım istenmesi durumunda ise emekli kişilerin, kendilerine en yakın banka şubesine giderek enformasyon almaları veya bankaların resmi internet sitesinden anında girilerek müracaat işlemlerini yapmaları oldukça kolaydır. 

Gözden kaçırmayın

Atatürk Havalimanı İçin Skandal Bir İddia Daha! Erdoğan Neden Kendine Özel Bıraktı? Yeni Limanı Neden Kullanmıyor? Atatürk Havalimanı İçin Skandal Bir İddia Daha! Erdoğan Neden Kendine Özel Bıraktı? Yeni Limanı Neden Kullanmıyor?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, kamu bankaları içerisinde emekli olan vatandaşlara kredi verileceği ile alakalı verileri açıklamıştı. Kamu bankaları da gene aynı şekilde bu duyuru ardından yeni kampanyalarını süratli bir şekilde arttımış durumda. Bugünden başlayarak SGK-SSK ve Bağkur'lu emekli olan vatandaşlar yönünden müracaatlar alınmaya başlandı. Emekli vatandaşlar yönünden lüzum lüzumsinim kredisi, lüzumse de borç kapatma kredisi sunacak olan bankalara, 50.000 TL'ye kadar kredi tutarını 3 sene vade alternatifi şeklinde emekli kişilerin hizmetine sunacak. 75.000 TL'ye varan alacaklarınız,  tüketici  borç kapatma lüzumse de tüketici kredilerinde Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın öncelik gerçekleştireceği ve emekli vatanmdaşların kredi notlarına bakılacağı belirtidi. 

Emekli vatandaşlar, diğer taraftan emekli maaşlarını Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıf Bankası üzerinden alma şartı ile emekli vatandaşlar maaşlarını almış oldukları banka üzerinden kredi müracaatı işlemlerini gerçekleştirerek işlemleri böylece tamamlamış olacaklar.

Bu tüketici kredisi kampanyası ise bu anlamda devlet destekli olmaktadır. Emekli vatandaşlar paralarını bu şekilde almaktadır.  

Yapılan devlet destekli bu kampanyadan faydalanmak isteyen emekli vatandaşlar, kamu Bankası olarak etkinlik gösteren Vakıfbank, Ziraatbank ile Halkbank gibi kurumlara müracaat işlemlerini yapabilmektedir. Emekli şartı sağlanarak müracaat dilmesini durumunda Kredi miktarları oldukça fazla tutulacak ve bu anlamda borç kapatma kredisi ile tüketici kredisi gibi faydalar sunulmaktadır. Vatandaşların emekli maaşlarını kamu bankalarından almaları durumunda emekli maaşları üzerinden Emekli promosyonu da ilaveten yayılan bir diğer üstünlük olmaktadır.