Rusya ile Ukrayna arasında meydana gelen savaşa paralel bir şekilde daha önce deneyimlemediği süreçlerden geçen dünya, ABD ekonomisinde oluşturmuş olduğu etkiler ile en az birkaç yıl boyunca görülmeye devam edecek.

Altın ve Dolar Birikimi Olanların Dikkatine! Uzmanlar Uyarıyor! Rusya ile Ukrayna arasında meydana gelen savaşa paralel bir şekilde daha önce deneyimlemediği süreçlerden geçen dünya, ABD ekonomisinde oluşturmuş olduğu etkiler ile en az birkaç yıl boyunca görülmeye devam edecek. Dünya çapında meydana gelen enflasyonu verilerinin ortaya çıkarmış olduğu ekonomik paradigmalara baktığımızda enflasyonun artmasına paralel bir şekilde ülkelerin para birimleri düşüşe geçerken güvenilir liman olarak bilinen dolar ve altın yatırımı yapanlar ise kazanmaya devam ediyor.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numaranıza Göre 61 bin TL Kredi Ödemesi Yapacak! Ziraat Bankası TC Kimlik Numaranıza Göre 61 bin TL Kredi Ödemesi Yapacak!

Altın Fiyatları Artmaya Devam Edecek Mi?

Aslında altın, Amerikan Merkez Bankası FED tarafından gerçekleştirilen çeşitli hamleler ile son 6 aylık süreç içerisinde baskı altında tutulmaya devam ediliyor. Üzerindeki baskı sebebiyle çeşitli ataklar biçiminde yükselebilen altın fiyatları, bundan sonraki süreç içerisinde doların gücünün korunmasına yönelik çeşitli müdahaleler ile karşılaşacak. Beklentide ise Amerikan Merkez Bankası tarafından doların yükseltilmesi amacı doğrultusunda altına müdahaleler gelecek gibi görünüyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre Altına yatırım yapanlar orta vadede birikimlerini 3 ya da 4 kat artıracak.

Dolarda Artış Sürecek Mi!

Salgın sonrasının ekonomik bir şekilde ortaya çıkarttığı olumsuzluklar, Amerikan ekonomisinde en az birkaç yıl daha görülmeye devam edecek gibi görünüyor. Tabii ki buna karşı çeşitli önlemler alınıyor ve doların gücünün korunmasına yönelik çeşitli hamaller gerçekleştiriliyor. Bu müdahalelerin özellikle de birkaç yıl içerisinde halen birkaç defa görülmesi bekleniyor. Doların gerek düşürülmesi gerekse de yükseltilmesi ile alakalı atılacak adımlar dünya ekonomisini yakından ilgilendiriyor.com yine aynı şekilde dolar piyasası uzmanları tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda dolara yatırım yapan vatandaşlarım orta ve uzun vadede birikimlerini 3 ya da 4 kat arttırması bekleniyor.