Hadise'ye Şok Suçlama! Ağır İthamlar Hadise'ye Şok Suçlama! Ağır İthamlar
Alkol zehirlenmesi nedeniyle 27 yaşında hayata veda eden ünlü şarkıcı Amy Winehouse, yaşamını yitirdiği 2011 yılından bu yana her yıl hayranları tarafından anılıyor. Amy Winehouse'un hayatını anlatan ve 2015'te yayınlanan Amy belgeseli, "En İyi Belgesel" dalında Oscar ödülü kazanmıştı. Asif Kapadia'nın yönetmenliğini üstlendiği belgesel, 3 Temmuz 2015'te Birleşik Krallık ve ABD'de yayınlanmıştı. Başarılı şarkıcının müzik hayatını anlatan belgesel dünya çapında yankı uyandırmış, Amy Winehouse'un şarkılarını dinleyenlerin sayısı artmıştı.


"Kızıma ait anılar yok olmadan önce onları anlatmalıyım"


Ünlü şarkıcının 10'uncü ölüm yılı dolayısıyla annesi Janice Winehouse'un da katkısıyla hazırlanacak yeni bir belgeselin yapılacağı kaydedildi. Belgeselin yapımını üstlenecek şirketin İngiliz yayın kuruluşu BBC olduğu belirtildi. 2003'te Multipl Skleroz (MS) hastalığına yakalandığını belirten Janice Winehouse, kızına ait anıların yok olmadan önce anlatılması gerektiğini aktardı. Kendisinin büyüttüğü tatlı ve gerçek Amy'yi bütün dünyasının tanımasını istediğini kaydeden anne Janice, böylece hayranların onu daha iyi tanıyabileceğini söyledi.


"Winehouse ailesi, Amy belgeselinden çekilmişti"


"En İyi Belgesel" dalında Oscar ödülünü kazanan "Amy" isimli belgeselde annesi Janice ile birlikte birçok aile üyesi de yer alıyordu. Belgeselin yayımlanmasından sonra şaşırtan bir karar alan Winehouse ailesi, belgeselden "ayrılmak" istediklerini bildirmişti. Belgeselde doğru olmayan iddiaların bulunduğunu kaydeden Winehouse ailesi, "Amy'nin son yıllarında hiç görüşmediği arkadaşlarını konuşturmuşlar" diyerek isyan etmişti.Filmin yönetmenliğini üstlenen Asif Kapadia, aileden onay alarak belgeseli yaptıklarını ve ünlü şarkıcıyı tanıyan en az 100 kişiyle görüştüklerini aktarmıştı. Kızının uyuşturucuyla olan savaşını 2016'da yayımladığı "Loving Amy: A Mother's Stor" adlı kitapta anlatan Janice Winehouse, "Amy Winehouse Vakfı" ile uyuşturucuya karşı da savaş açtı.

Editör: İlan35