Those Who Wish Me Dead (Ölmemi İsteyenler) adlı filmiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Angelina Jolie, son yıllarda yönetmenliğe ara verip yeniden oyunculuğa dönmesinin sebeplerini açıkladı.

Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest

Ünlü oyuncu Angelina Jolie, son zamanlarda eşi Brad Pitt ile yaşadığı ayrılık süreciyle gündeme geliyor. Brad Pitt ile 3’ü biyolojik ve 3’ü evlatlık olan 6 çocuğa sahip olan Jolie, ortak velayet için hukuk mücadelesi veriyor. Ünlü aktris; A Place İn Time (2007), Kan ve Aşk (2011), Boyun Eğmez (2014), Hayatın Kıyısında (2015) ve Önce Babamı Öldürdüler (2017) gibi filmlerin yönetmenlik koltuğunda da oturdu. Malefiz, Lara Croft: Tomb Raider, Bay ve Bayan Smith, Sahtekâr, 60 Saniye ve Taking Lives gibi filmlerde rol alan Angelina Jolie, yönetmenlikte de başarı sağladı.

"Yönetmenliğe aşığım ama..."

Entertainment Weekly'e demeç veren ünlü aktris, aile yapısında meydana gelen değişiklilerden dolayı oyunculuğa dönüş yaptığını belirtti. Yönetmenliğe aşık olduğunu ancak son birkaç yıldır haytının beklenmedik yönde değiştiğini vurgulayan Jolie, yönetmenliğe vakit ayıramadığını söyledi. Son yıllarda setlerde daha kısa süre kalıp eve dönmesini gerektiren bir hayat düzeni içine girdiğini kaydeden ünlü oyunvu, bu nedenle oyunvuluğa geri döndüğünü vurguladı. 

"Bu filmde özel yeteneklerim yok, dayak yiyeceğim"

Mayıs ayında gösterime gireceği açıklanan Those Who Wish Me Dead (Ölmemi İsteyenler) filmiyle ilgili de konuşan ünlü oyuncu, filmde bir çocuğu kiralık katillerden korumaya çalışan bir itfaiyeci karakterine hayat verdiğini söyledi.

Jolie, bu filmdeki rolünün daha önce oynadığı Ajan Salt (Salt) ya da Bay ve Bayan Smith filmindeki rollerden daha farklı olduğunu vurguladı. Bu filmde hayat vereceği Hannah Faber karakterinin özel dövüş yetenekleri bulunmadığını kaydeden ünlü oyuncu, "Bol bol dayak yiyorum" ifadesini kullandı.

"Son yıllarda genelde kamera arkasında çalışıyor"

Yönetmenlik tecrübesi de bulunan ünlü oyuncu Angelina Jolie, 2010'dan bu yana genellikle kamera arkasında çalışıyor. Mayıs ayında vizyona girecek Those Who Wish Me Dead adlı filmle sinemaseverlerin karşısına çıkacak Jolie, Every Note Played (Çalınan Tüm Notalar) ve Marvel filmi Eternals'ta da rol alacak.