CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında Twitter'dan eski eşi Özge Pomen tarafından paylaşılan ses kaydı videosu sonrası beklenen istifa haberi de geldi.

Aykut Erdoğdu geçtiğimiz günlerde evlendiği eşi CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Tuba Torun ile eski eş Özge Pomen'in üç ay sonra yayınladığı bir telefon konuşması ile gündem olmuş ve ortaya çıkan skandal ifadeler sonrası da kamuoyundan istifa çağrısı almıştı.

Yayınlanan skandal ses kaydı sonrasu CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi olan eşi Tuba Torun istifa ettiler.

Eski eşi Özge Pomen tarafından paylaşılan ses kaydı videosunda, Aykut Erdoğdu geçtiğimiz günlerde evlendiği eşi CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Tuba Torun hakkında "yakalanan eş" psikolojisi ile çirkin iddialarda bulunmuş ve ayrıca kendisine "babalık" yaptığını söylüyordu.

Eski eşin paylaştığı ikinci videoda ise bizzat eski eşin kendisi Tuba Torun ile sohbet ediyordu ve görüşme sırasında. Torun, "Dolarla vekil oluyorlar, ben 'kadın hakları' diye kendimi yırtıyorum, olamıyorum" derken, eski eş ise onu teselli ediyordu.

Kamuoyunda Aykut Erdoğdu'nun yeni eişine yaptığı haksızlık ve terbiyesizlik ayrı tutulurken eski eş Özge Pomen'in bu kayıtları neden aylar sonra paylaştığı tartışılırken bir taraftan da istifa çağrıları geliyordu.

Ve beklenen çağrıya cevap geldi. Aykut Erdoğdu Ve yeni eşi Tuba Torun yaşanılanlar sebei ile istifalarını bildirdiler.

CHP'den yapılan istifa açıklamasında ise, şu ifadeler kullanıldı:

Sokak Röportajlarına Müdahale Başlaması Tepki Yarattı! Gözaltına Alındılar Objektif Medya Gündem Oldu! Sokak Röportajlarına Müdahale Başlaması Tepki Yarattı! Gözaltına Alındılar Objektif Medya Gündem Oldu!

"İstanbul Milletvekilimiz Aykut Erdoğdu ve YDK Üyemiz Tuba Torun Erdoğdu, gördükleri lüzum üzerine partimizden istifa etmiştir. Sayın Genel Başkanımız, yaşanan süreç ile ilgili kararı, kendi takdirlerine bırakmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin kendileri üzerinden yıpratılmaması amacıyla bu kararı aldıklarını bildirdiler."