Yine annesinin çeşitli şehirlere tayini çıktığından dolayı ortaokul öğrenimi üç farklı okulda tamamlamak zorunda kaldı. Ortaokul eğitimi için ilk olarak Kandilli Kız Lisesi, sonrasında Davutpaşa Lisesi sonrasında ise Feriköy Lisesine gitmek durumunda kal

Yine annesinin çeşitli şehirlere tayini çıktığından dolayı ortaokul öğrenimi üç farklı okulda tamamlamak zorunda kaldı. Ortaokul eğitimi için ilk olarak Kandilli Kız Lisesi, sonrasında Davutpaşa Lisesi sonrasında ise Feriköy Lisesine gitmek durumunda kaldı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü mezunudur. Yıldız Porselen Fabrikasında uzun süre boyunca desinatör olarak görev aldı.

Ayşegül Aldinç Nereli?


Ayşegül Aldinç İstanbul doğumludur. 1981 yılında Eurovision Şarkı yarışmasında modern folk üçlüsüyle beraber ülkemizi temsil etti. İlk albümünü 1988 yılında çıkardı. İkinci albümü Benden Söylemesi 1991’de, üçüncü albümü ise 1994 yılında çıktı. 2000 yılında ise yeniden Nefes ismini verdiği albümüyle hayranlarıyla buluştu. Yağmur Kaçakları, Yeşil Bir Dünya, Katırcılar gibi sinema filmlerinde rol almıştır. Hem sinema sektöründe hem de müzik sektöründe sayısız ödülün sahibi oldu.

Müzik çalışmalarının yanında önemli yönetmenlerle ve oyuncularla çalışma fırsatı yakaladı. Bunlar arasında en önemlisi ise 1986 yılında Orhan Aksoy tarafından yönetilen Ediz Hun’la başrollerde olduğu Acımak isimli filmdir. Sonrasında ise Kadir İnanır’la beraber Katırcılar, Tarık Akan’la birlikte Yağmur Kaçakları isimli filmlerde rol aldı. 1999 yılında ise senaryosunu Gani Müjde’nin yazdığı oyuncuları ise Mehmet Ali Erbil, Demet Şener, Suat Sungur, Nurseli İdiz, Hande Ataizi, Sümer Tilmaç ve Belma Canciğer olan Kahpe Bizans isimli filmde oynamıştır. Yine aynı yıl Zeki Öktem tarafından yönetilen Güle Güle isimli filmde Eşref Kolçak, Yıldız Kenter, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Haluk Bilginer, Serra Yılmaz, Ece Uslu, Yüksel Aksu, İpek Tuzcuoğlu gibi oyuncularla birlikte kameralar karşısına geçti. Tek evliliğini 1979 yılında Mehmet Teoman’la yapmıştır bu evlilik altı ay sürdü.

Ayşegül Aldinç Dizileri


Ayşegül Aldinç ilk olarak 1992 yapımlı Taşların Sırrı isimli dizide oynadı. Bu dizide Tomris karakterini canlandırmıştır. Sonrasında ise Yorgun Savaşçı, Aziz Ahmet, Aşk ve Gurur, Efsane, Hayat Bilgisi, Sultan Makamı, Son Yaprak, Üvey Aile ve Pis Yedili dizilerinde oynadı. Hayat Bilgisi, senaristliğini Gani Müjde’nin yaptığı yönetmenliğinde ise Tarkan Karlıdağ’ın olduğu 2003 yapımlı dizidir. 137 bölüm süren dizi toplamda 4 sezon ekranlara geldi. Dizinin oyuncuları ise Perran Kutman, Tarık Pabuçcuoğlu, Kerem Kupacı, Ümit Erdim, Paşhan Yılmazel, Kaan Yılmaz, Ceren Soylu, Altan Gördüm, İpek Erdem, Atilla Olgaç, Ayça Abana, Gökçe Bahadır, Cavit Çetin Güner, Çağhan Çulha, Mahir İpek, Belma Canciğer ve Durul Bazan’dır. Dizinin ilk bölüm yayın tarihi 13 Şubat 2003, son bölüm yayın tarihi ise 16 Haziran 2006’dır. Aldinç’in asıl yükselişe geçmesine neden olan yapım ise Show TV ekranlarında yayınlanan Pis Yedili isimli dizidir. Bu dizinin senaryosunu Gani Müjde ve Tufan Karaköse yazarken, yönetmenliğinde ise ilk sezon Süleyman Seçik, ikinci sezon Kartal Çidamlı, son sezon ise Osman Taşçı var. 3 sezon boyunca devam eden dizi 101.bölümüyle son kez ekranlara geldi. Dizinin oyuncuları ise Ayşegül Aldinç, Turan Özdemir, Asuman Dabak, İlkay Akdağlı, Eda Ece, Melis Babadağ, Halil Babür, Hazal Şenel, Ahmet Yıldırım, Kadir Doğulu, Harun Kolçak, Ceren Soylu, Barış Akan, Ümit Erlim, Nevzat Çiftçi, Melik Selçuk, Ümit İbrahim Kantarcılar, Sezer Arıçay ve Bükre Atala’dır. Dizinin ilk bölümü 25 Ekim 2011 son bölümü ise 24 Haziran 2014 tarihinde ekranlara geldi.