Bakan son dakika gelişmesini açıkladı! Antalya ve Muğla’da 2 yıl boyunca yasak geldi, cezası çok büyük!

Antalya ve Muğla'da çıkan orman yangınları sonrası Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli alınan son dakika yasak kararlarını duyurdu.

Gündem 12.08.2021 - 17:34 12.08.2021 - 17:34 Volkan Arık

Antalya ve Muğla'da yaşanan büyük orman yangınları sonrasında bölgede bulunan tarım ve orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez Muğla'nın Marmaris ilçesinde bulunan afet koordinasyon merkezinde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli yaşanan yangınlardan dolayı ülke olarak teyakkuz halinde olduğumuzu belirtirken artık hayatın normal akışına geçmesi gerektiğini söyledi. Pakdemirli aynı zamanda Antalya ve Muğla'da zarar gören avlak bölgelerin 2021 ve 2022 yılında av döneminde ava kapatılması kararı aldıklarını açıkladı.

Tarım ve orman Bakanı Bekir Pakdemirli orman yangınları ile ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. Burdur'un Bucak ilçesinde çıkan orman yangının kontrol altına alındığını belirten bakan Pakdemirli, gece geç saatlerde Burdur'da toplantı yaptıklarını söyledi. Zincir halinde çıkmış olan orman yangınlarından Köyceğiz yangınında kontrol altına alındığını belirten Pakdemirli, Türkiye'nin yangınlarla ilgili gündemini ortadan kaldırdıklarını söyledi.

bakan-son-dakika-gelismesini-acikladi-antalya-ve-muglada-2-yil-boyunca-yasak-geldi-cezasi-cok-2

HAYATIN NORMAL AKIŞINA DÖNMESİ GEREKİYOR

Bakan Pakdemirli açıklamasından hem kuruluşlar olarak hem de millet olarak bu yangınlarında üstesinden gelindiğini belirtirken artık hayatın normal akışına dönmesi gerektiğini söyledi. Türkiye'nin Akdeniz kuşağında olması nedeniyle tekrar yangınların çıkabileceğini belirten Pakdemirli, yapılacak olan ağaçlandırma çalışmaları için iş makinelerinin bölgeye sevk edildiğini dile getirdi. Bakan Pakdemirli aynı zamanda bugünüm yangının bir kişi ve yeşil vatana dönüşüm başladığı gün olması gerektiğini de ifade etti. Yangında zarar gören vatandaşların hasarlarının hibe olarak karşılanacağını söyleyen bakan Pakdemirli, bu yönde çalışmalarında hemen başladığını dile getirdi.

bakan-son-dakika-gelismesini-acikladi-antalya-ve-muglada-2-yil-boyunca-yasak-geldi-cezasi-cok-3

ANTALYA VE MUĞLA'DA 2 YIL SÜRELİ AV YASAĞI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklamasının devamında ormanlar gibi orman içerisinde yaşayan tüm canlıları da önemsediklerini belirtirken yaban hayatın doğru yönetimi için gerekli düzenlemelerin yapılmaya başlandığını ifade etti. Pakdemirli, Antalya ve Muğla'da zarar gören devlet avlakları bölgelerinin 2021 ve 2022 yılında av döneminde ava kapatılması kararı alındığını duyurdu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@