Volkswagen 2022 model T-Roc akılalmaz özellikleriyle ilgi odağı olmuş durumda. Volkswagen 2022 model T-Roc Türkiye satış fiyatıyla SUV piyasasının içinden geçecek.

Bilindiği gibi Volkswagen Türkiye'de en fazla tercih edilen markalar arasında. Ülkemizde artık bununla birlikte SUV araçlara olan bakışta değişti. SUV otomobiller artık daha fazla satıyor. Volkswagen T-Roc ise özellikleriyle ön plana çıkıyor. Alman malı araba olan Volkswagen 2022 senesinde yenilediği T-Roc modeli ile Türkiye piyasasına giriş yaptı. 2022 Volkswagen T-Roc SUV modelleri baştan aşağı şekillendirecek.  Peki Volkwagen 2022 yeni T-Roc modelinin bütün özellikleri nedir? İşte Volkwagen 2022 yeni T-Roc Türkiye satış fiyatı...

Güncellenen Volkswagen 2022 model T-Roc satış fiyatıyla SUV piyasasının başını döndürecek. Volkswagen'in en çok sevilen modelleri arasında olan T-Roc yenilenerek çoğu ilgi çeken yeni özelliğe de kavuştu. 2022 T-Roc yeni kuşak Volkswagen modellerinde görmeye alışık bulunduğumuz LED ışık barıyla eş güdümlü geliyor. Hem de araca opsiyon olarak alabileceğiniz Matrix LED farlar ve sinyaller amacıyla ekstra animasyonlar da eklenmiş. Pek çok kullanıcının eleştirdiği ve aynı vakitte sinyal olarak da çalışan eski sis farları konumunu yeni kuşak sis farlarına bırakmış. Fakat asıl değişiklikler aracın iç mekanında gerçekleşmiş. 2022 T-Roc'un bundan sonra bütün modelleri hayalet ekran olarak tanınan dijital gösterge paneli ile geliyor.

Hem de iç mekanda yeni kuşak bir multimedya ekranı tercih edilmiş. En üst pakette 9.2 inç boyutunda gelen ekran, standart paketlerde 6.5 inç olarak gelecek. Yeni multimedia sistemi ile eş güdümlü Android Auto ve Apple CarPlay desteği de sunuluyor. Havalandırma kanalları eski modelin aksine multimedya ekranının altına alınmış. Yeni T-Roc ailesinde, Polo ve Tiguan gibi modellerden alışık bulunduğumuz dokunmatik klima kumandalarına da ilgi çeken bir diğer özellik. Volkswagen grubunun kendini kanıtlamış motorları yeni T-Roc serisinde de konumunu korumuş. Giriş civarında 1.0 litrelik 110 hp güç üretebilen 3 silindirli bir motor karşılarken, bir üst civarda 1.5 litrelik 150 hp güç üretebilen bir motor, en üst seiyede ise 2.0 litrelik 190 hp güç üretebilen motor yer alıyor. Hem de bu 2.0'lık 190 bg'lik bu motor standart olarak 4Motion sistemiyle geliyor.

Her ne kadar bütün dünya dizel yakıttan vazgeçmeye hazırlanırken, Türkiye ve aynısı pazarlar amacıyla imal edilen dizel motorlu T-Roc modellerinde ise 115 ve 150 hp güç üretebilen 2.0 TDI motorlar bulunuyor.

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!

115 hp'lik dizel motorlu versiyon yalnızca önden çekişli olarak satışa çıkacak. Fakat 150 hp güç üretebilen dizel motorlu T-Roc ise opsiyonel olarak 4Motion çekiş sistemiyle alınabilecek.

T-Roc'un bütün sürümleri 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik DSG şanzımanla alınabilecek. Volkswagen T-Roc'un en kuvvetli versiyonu ise 300 hp güç ve 400 Nm tork üretebilen T-Roc R olacak. 300 hp'lik T-Roc R 0-100 km/sa hıza sadece 4.9 saniyede ulaşabiliyor. Hem de standart olarak otomatik DSG şanzıman ve 4Motion teknolojisiyle mest ediyor. 

T-Roc R'ın son sürati ise 250 km/h olarak açıklandı. Yeni T-Roc, tekrardan düzenlenen donanım seviyeleriyle şahsi zevklere basit bir şekilde uyum sağlıyor. Kompakt SUV, Avrupa’da bulunduğu gibi Türkiye’de de bundan sonra yeni yapılandırılan Life, Style ve R-Line olmak üzere 3 değişik donanım paketiyle satışa sunuluyor. 

Volkswagen 2022 model T-Roc satış Türkiye satış fiyatı 

Yeni T-Roc 1.5 TSI 150 PS DSG Life 644.400'lik fiyatı işle satışa sunuldu. 

Yeni T-Roc 1.5 TSI 150 PS DSG Style 706.700'lik fiyatı işle satışa sunuldu. 

Yeni T-Roc 1.5 TSI 150 PS DSG R-Line 773.000'lik fiyatı işle satışa sunuldu.