Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın günlerdir işaret ettiği bilim kurulu toplantısı bugün yapılacak. Toplantıda maske yasağı ile ilgili önemli kararların alınacağı tahmin ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin koca, bilim kurulunun en önemli toplantısını gerçekleştireceğini söylemişti. Peki, maske yasağı kalkıyor mu? Maske kullanımı sona mı eriyor? Detaylar haberimizde…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca daha önce yaptığı açıklamalarda bilim kurulunun en önemli toplantılarından birini gerçekleştireceğini duyurmuştu. Nihayet toplantının yapılacağı gün geldi çattı. Özellikle tedbirlerin hafifleyeceği tahmin edilirken maske yasağı ile ilgili de önemli kararlar alınacak. Yoğun bakım hastası ve vaka sayısı 0 olan çok sayıda il var. Günlük vaka sayısı ise 5 binin altına düşmüş durumda. Yavaş yavaş yaz ayları yaklaşırken verilerde olumlu seyretmeye devam ediyor. O nedenle bugün toplantıdan maske kullanımı ile ilgili önemli kararların çıkacağı tahmin ediliyor. Ayrıca bilim Kurulu toplantısında alınacak kararlara ilişkin ilk bilgilerde geldiği.

Kapalı alanlarda maske zorunluluğu kalkıyor mu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün yapılacak olan bilim kurulu toplantısının en önemli toplantı olduğuna dikkat çekmiş ve önemli kararlar alınacağını vurgulamıştı. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayından sonra ilk defa günlük vaka sayısı 5 binin altına düştü. Yani aradan geçen 10 ay sonra ilk kez 4425 yeni koronavirüs vakası tespit edildi. Bu düşüşle birlikte artık normal hayata geçişin de sağlanacağı tahmin ediliyor. Bunun ilk adımlarından Biri de kapalı alanlarda maske kullanımı zorunluluğunun kaldırılması olacak.

beklenen-gun-geldi-maske-hayatimizdan-cikacak-mi-yasaklar-tamamen-kalkiyor-mu-2

Gözden kaçırmayın

Pamuk Eller Yine Cebe! Suriyelilerin Yaşam Standardı İyileştirilecek! Türkiye'nin Aile Bakanlığının Derdi Bu... Pamuk Eller Yine Cebe! Suriyelilerin Yaşam Standardı İyileştirilecek! Türkiye'nin Aile Bakanlığının Derdi Bu...

Haftalık Karantina uygulaması da kalkıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin koca daha önce yaptığı açıklamada artık grip gibi Herkesin kendi tedbirini alması gerektiğini söylemişti. Bu açıklamanın ardından da kapalı alanlarda maske zorunluluğunun kaldırılacağı akıllara geldi. Ayrıca bir süre sonra bir haftalık karantinanın da kaldırılması gündemde olacak. Maske kullanımı belirli alanlar dışında tüm kapalı alanlarda bekliyorum kaldırılacak.

Hastane ve toplu taşımada zorunlu olacak

Alınan bilgiye göre maske kullanımı zorunluluğu hastane ve toplu taşımalar da devam edecek. Okullarda öğrencilerin daha fazla doğruluk yaşamaması için maske kullanımının kaldırılacağı tahmin ediliyor. Ayrıca koronavirüs vakalarına verilen bir haftalık Karantina süresi de bu toplantıda kalkabilir. Sağlık Bakanı Fahrettin koca toplantının ardından basın açıklaması yapacak.