Tiyatro kökenli olması; onun dizilerdeki performansını arttıran etkenlerden birisi! Birçok oyuncunun yetiştiği BKM Mutfak; kendisinin de durağı olmuştur. Buna ek olarak, beş yıl boyunca İzmir Devlet Tiyatrosu’nda görev almıştır.

Tiyatro kökenli olması; onun dizilerdeki performansını arttıran etkenlerden birisi! Birçok oyuncunun yetiştiği BKM Mutfak; kendisinin de durağı olmuştur. Buna ek olarak, beş yıl boyunca İzmir Devlet Tiyatrosu’nda görev almıştır. Burada da çok sayıda oyunda yer bulduğunu ifade etmeliyiz.

Bihter Özdemir; oyunculuğunun yanı sıra yazmış olduğu tiyatro oyunları ile de ünlü! Hiç, Bak Bir Bulut Ağlıyor, Ayna Ayna ve Evcilik gibi oyunlardan bazılarını kendisi yazmıştır. Ayrıca, bahsettiğimiz tüm bu oyunları hem İstanbul’da hem de İzmir’de defalarca kez izleyicilerin önünde sergilemiştir.

2008 yılından bu yana Barış Dinçel ile evli olan Özdemir; gözlerden uzak özel hayatıyla da takdir topluyor. Bihter Özdemir; oyunculuk yeteneğinin yanı sıra farklı bir özelliğiyle de dikkat çekiyor. Kendisinin üç tane kitabı var! Gebelere Balon, Toplu Oyunlar 1 ve Keşke Unutsam; yazarı olduğu kitaplar arasındadır. Buna ek olarak, kendisinin birçok dergide makalesi yayınlanan bir isim olduğunu unutmamalıyız. Son olarak, Özdemir; birkaç reklam filminde de oynamıştır.

Bihter Özdemir; vermiş olduğu röportajlarda 17 yaşından bu yana ne olmak istediğini bilen birisi olduğunu ifade ediyor. Hem felsefe okumak istediğini hem de oyuncu ve yazar olmak istediğini ifade eden Özdemir; geçmişe dönüp baktığında tüm bunları yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyor. Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ gibi isimlerin yanında çalışmasını ise “pişmek” olarak algılıyor. Bugünlere gelmesindeki en önemli etkeni ise çalışmak olarak tanımlıyor.

Bihter Özdemir Nereli?


Bihter Özdemir; Diyarbakır doğumludur. Bir başka deyişle, kendisinin Diyarbakırlı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, üniversite hayatı İzmir’de geçtiği için İzmir’in kendisi için her şey olduğunu ifade eder. Günümüzde ise hayatını İstanbul’da devam ettirmektedir.

Bihter Özdemir Kaç Yaşında?


Bihter Özdemir; 3 Mart 1982 tarihinde dünyaya gelmiştir. Bir başka deyişle, 39 yaşında olduğunu söyleyebiliriz.

Bihter Özdemir Dizileri


Bihter Özdemir; bugüne kadar birçok dizide rol almıştır. Dudaktan Kalbe isimli 2007 yapımı dizide Makbule karakteriyle ilk deneyimini yaşamıştır. Avrupa Yakası gibi 2000’li yıllara damga vuran dizi ise Özdemir’in tanınmasını sağlamıştır. Zeynep Hacer Aksoy karakteriyle birçok kişinin beğenisini kazanmıştır. 2008 yılında ekranlara gelen Karamel dizisindeki Nesrin karakteri bir sonraki rolü olmuştur. Yine aynı yıl Kollama isimli dizide Feyza karakteriyle ekranlara gelmiştir.

Bihter Özdemir; Haneler isimli 2009 – 2010 yıllarında yayınlanan dizide kendi ismiyle ekranlara gelmiştir. Çünkü, bu dizide, her bölümde birbirinden farklı skeçlerin canlandırıldığını ifade etmeliyiz. Bihter Özdemir’in popüler olmasını sağlayan dizilerin başında ise Geniş Aile gelir. 8 Temmuz 2009 tarihinde başlayan 18 Kasım 2011 tarihinde sona eren dizide 108 bölüm boyunca Nazan karakterine hayat vermiştir. 2013 yılının kısa süren dizilerinden birisi olan Ali Ayşe’yi Seviyor dizisinde de Gülnihal karakteriyle ekranlara gelmiştir.

2014 yılında ekranlara gelen Galip Derviş isimli dizinin bir bölümünde Yasemin Çelen karakteriyle konuk oyuncu olarak yer almıştır. Yine aynı yılda yayınlanan Kertenkele isimli dizide de Hale karakteriyle kendisinden bahsettirmiştir. Bana Sevmeyi Anlat dizisi; Özdemir’in bir sonraki işi olmuştur. Düşük reytinglerden dolayı yalnızca 22 bölüm devam eden bu dizide Suzan Giray karakterine hayat vermiştir. Tehlikeli Karım (2018) ve son olarak halen daha devam eden Mucize Doktor dizisinin Özdemir’in diğer dizileri olduğunu söylemeliyiz.