Etrafı bubi tuzaklarıyla çevrili Nazi Altınları sonunda bulundu.

Polonya’nın güneyindeki Minkowskie köyünde 18’inci yüzyıldan kalma bir sarayın etrafındaki arazide bulunan 10 ton altının 200 milyon Sterlin değerinde olduğu düşünülüyor.

Bulunan altınların Nazilerin yağmaladığı hazine olabileceğinden şüpheleniliyor.
Nazilerin, İkinci Dünya Savaşı sırasında yağmaladığı ve savaşın bitiminden beri Hazine avcılarının peşine düştüğü kayıp Nazi altınlarına bu defa ulaşıldığı konuşuluyor.

Silesian Bridge Vakfı’ndan araştırmacılar yaptıkları geniş çaplı çalışmanın sonucunda Polonya’nın güneyindeki Minkowskie köyünde 18’inci yüzyıldan kalma bir sarayın limonluğunda bir kutu keşfettiler Jeo-radar taramalarının sonucunda 50 cm genişliğinde bir kutu bulunduğu bildirildi.

Tarihin Kayıp Hazineleri (İskender'in Mezarı, Nazi Altınları, Atom Bombası Haritaları, Kehribar Oda) - YouTube

Ulaşılan bölge, bir Nazi SS subayının günlüğü ile bir başka subayın çizdiği harita sayesinde belirlendi. Ancak Naziler tarafından gömüldüğü düşünülen kutunun bubi tuzağıyla döşenmiş olması ihtimali dolayısıyla, kazı yapmadan önce askeri yetkililerden izin alınması gerekiyor.

Ziraat Bankasından Bankkart Sahiplerine 2000 TL Ödeme Müjdesi Ziraat Bankasından Bankkart Sahiplerine 2000 TL Ödeme Müjdesi

SS askerleri tarafından genelev olarak kullanıldığı belirtilen sarayın etrafındaki arazideki 10 ton altının 200 milyon Sterlin değerinde olduğu bildiriliyor.

Vakfın eline geçen günlükte ayrıca Fransa’daki koleksiyonlardan çalındığına inanılan uluslararası öneme sahip 47 sanat eserinin de bölgedeki zulalarda bulunduğuna işaret eden tarifler olduğu öğrenildi.