Aldığı ihaleler ve kurduğu cümleler sonrası Mehmet Cengiz bu defa da Cennet Koyu ile gündeme gelmişti ve sonuç olarak Bodrumlular ayaklandı.

İktidara yakınlığı ile bilinen ve sık sık gündem olan Mehmet Cengiz’in Cennet Koyu’na yapmak istediği proje tepki çekmeye devam ederken Bodrumlular Cengiz'e bir mektup gönderdi.

"Millete rağmen yağma planınızı hayata geçiremezsiniz. Çünkü izin vermiyoruz" diyen Bodrum halkı AKP iktidarında aldığı ihalelerle sık sık gündeme gelen ve kamuoyunda "beşli çete" olarak anılan isimlerden Mehmet Cengiz’in Muğla Bodrum’da yapmak istediği projeye isyan etti.

Gölköy’de bulunan Cennet Koyu’nda Hazine arazisine Cengiz tarafından yapılması planlanan turistik tesis, rezidans, villa ve marina projesi hayret uyandırmaya ve tepki çekmeye devam ederken vatandaşlar, Mehmet Cengiz'e bir mektup yazdılar.

Bodrumlulardan Mehmet Cengiz'e mektup: Millet istemiyorsa, yapamazsınız

Mehmet Cengiz’e gönderilen mektupta ise “Bodrum halkı seni istemiyor. İstenmeyen adam ilan edildin” ifadeleri dikkat çekti.

PTT önünde “Cennet Koyumuzda yağmacı istemiyoruz” yazılı pankart açarak eylem yapan çevreciler adına konuşan Ayhan Karahan da, "Cennet Koyumuzu, Mehmet Cengiz’e tahsis etmeye kalktılar. Ortada Danıştay’ın iki kez iptal ettiği bir proje var. Yargı kararı tanınmıyor. Süreç istinafta devam ediyor. Sabah-akşam tarihten, kültür değerlerinden söz edenlerin; SİT alanı üzerindeki bu vicdansızlığı, aynı zamanda samimiyet testidir. Cennet Koyu’nun cehenneme dönüşmesine asla izin vermeyeceğiz.” dedi.

Bodrumluların, Mehmet Cengiz’e gönderdiği o çok konuşulan mektupta ise şu ifadelere yer verildi:

Cennet Koyu'na göz diken Cengiz'e mektup: Yağmacı istemiyoruz, gelme

“Sayın Mehmet Cengiz, Cennet Koyumuzu, cehenneme dönüştürme planının öznesi olmanızdan dolayı sizi, ‘Bodrum’da istenmeyen adam’ ilan ediyoruz. Millete rağmen yağma planınızı hayata geçiremezsiniz. Çünkü izin vermiyoruz. Bu hukuka, akla ve vicdana aykırı kirli plandan çekilmenizi öneriyoruz. Mehmet Cengiz; Bodrum, (imar, özelleştirme, SİT karakterini değiştirme) Ali Cengiz oyunları noktasında oldukça antrenmanlıdır.”

Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme