Belediyenin zabıta arabasına binip Afganistan bayrağı açan kaçağın skandal görüntüleri soruları arka arkaya getirdi.

Sakarya Ferizli'de belediyeye ait resmi zabıta aracından Afgan kaçak çıktı. Üstelik Afganistan bayrağı açıp video çekti ve o anları sosyal medyada paylaştı.

Halk54'ten Hüseyin Cumalı'nın haberine göre Sakarya'nın Ferizli ilçesinde Afganlar, Ferizli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne ait resmi araç içinde Afganistan bayrağı açtılar, görüntüler ise sosyal medyadan yayınlandı. Bir kaçağın belediye aracına nasıl ve neden bindiği, neden bayrak açtığı, ne yapılmaya çalışıldığı ise merak konusu oldu.

Bayrak açtıkları görüntüyü sosyal medyada paylaşan 3 şüpheli bir anda sosyal medyada gündemine otururken, Afgan mültecilerin çektiği videonun ise kısa süre içerisinde sosyal medyada viral olması ve tepki alması ile Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili anında soruşturma başlattı.

Gözden kaçırmayın

Kadıköy Belediyesi'ne Rüşvet Operasyonu! Gözaltı Sayısı Artıyor! Kadıköy Belediyesi'ne Rüşvet Operasyonu! Gözaltı Sayısı Artıyor!

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Afganistan uyruklu A.G., R. K .M. ve R.Ş. sağlık kontrolü sonrasında polis merkezinde ifadeleri alındılar ve Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildiler.

Adli soruşturma sonrasında A.G. R. K .M. ve R.Ş. şahısların Göç İdaresi’ne teslim edilmesi ve ardından da Deport edilmesi bekleniyor.

Yaşanan olay sonrasında ise bir soruşturma da resmi plakalı araca Afganların girip bayrak açması ve bu onları sosyal medyada yayınlamasıyla birlikte Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu’nun talimatıyla açıldı.