Son olarak İBB'ye İstanbul içinde çalışamayacak kadar büyük olan feribotların masrafları yıkıldı...

İDO artan maliyetleri gerekçe göstererek seferleri durdurdu ve sonrası ise "şaka olmalı" dedirtti.

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde arabalı vapur seferlerini yürüten İstanbul Deniz Otobüsü arabalı seferlerini iptal etmesi akıllara ayrıca Osmangazi Köprüsü’nü getirdi.

Yakıt, bakım-onarım ve işçilik maliyetlerini gerekçe gösteren İDO, 20 yıldır Mudanya ve Bandırma’ya araç taşıyan feribotlarını hattan çıkarttı ve İBB’ye iade etti. Böylece iki feribotun sigorta, bakım gibi masrafları da İBB’ye kaldı.

Osmangazi Köprüsü’nün açılmasıyla Bursa ve Yalova’ya karayolunun kısalması, yakıt, bakım-onarım ve işçilik maliyetlerini gerekçe gösteren İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi (İDO), 20 yıldır Mudanya ve Bandırma’ya araç taşıyan Orhan Gazi -1 ve Osman Gazi -1 feribotlarını hattan çıkartarttı.

Yenikapı’ya bağlanan iki feribotun sigorta, bakım gibi masrafları İBB’ye kaldığı içinİBB de, İstanbul içinde çalışamayacak kadar büyük olan feribotların 10 yılı geçmeyecek süreyle kiralayabilmek ya da satabilmek için İBB Meclisi’nden yetki istedi.

PTT Emekliye 90.000 TL Yaptı! Emekli Vatandaşlar Hemen Ödeme Alacaklar PTT Emekliye 90.000 TL Yaptı! Emekli Vatandaşlar Hemen Ödeme Alacaklar

Teklifi inceleyen Hukuk - Plan ve Bütçe ortak komisyonu, satışı talep edilen gemilerin Ticaret Kanunu’na göre taşınmaz mal sayılamayacağını değerlendirip, satış için meclisin yetkisine gerek olmadığı gerekçesiyle dosyayı iade etti.

Yani bu durumda en azından bir yaptırım çıkmazsa İBB, Meclis onayına gerek olmadan gemileri satabilecek.