Bu sabah SGK-SSK ve Bağkur'lu emeklileri zil takıp oynatacak haber geldi. Garanti BBVA başvuru yapan emeklilere 6.000 TL ödeme yapılacağını açıkladı.

Garanti BBVA, emeklilere tam 6.000 TL ödeme yapacaklarının müjdesini verdi. Bu müjde sonrası ise gözler bankanın kriterlerine çevrildi. Bu avantajdan faydalanmak isteyenlerin öncelikle banka bünyesinde bir hesaba sahip olmaları gerekiyor. Daha sonra kişinin devletten aldığı emekli maaşını çekeceği banka olarak Garanti BBVA’yı belirlemiş olması şartı aranıyor. Banka ise bu kriterlere uygunluk sağlayan emeklilere anında vadettiği ödemeyi gerçekleştiriyor.

Verilen Ödemeyi Nasıl Alabilirim?

Bu sabah açıklandı! Garanti BBVA başvuru yapan emeklilere 6.000 TL ödeme yapılacağını duyurdu! Milyonlarca emekli maaşlarını almak istedikleri bankaya kendileri karar verebiliyor. Bankalar ise kendilerinin tercih edilmeleri adına emeklilere bazı promosyon ödemeleri yapıyor. Bu sayede emekliler yaptıkları seçimleri nakitte çevirirken, bankalar ise kendi bünyelerindeki müşteri sayısı artımış oluyor. İki tarafında kazançlı olduğu bu seçim içerisinde Garanti BBVA da yerini alıyor. 

Banka 6.000 TL’ye varan bu promosyon ödemesinin başvuru için oldukça kolay bir rota belirlemiş durumda. Bankanın mobil uygulaması üzerinden dahi başvuru yapılabiliyor. Adı geçen bankadan maaş alan emekli vatandaşlar, internet bankacılığı aracılığıyla başvuru yaptıktan sonra süreç başlamış oluyor.

Banka ise bu başvuruyu anında işleme alıyor. Ödeme emeklinin banka hesabına otomatik olarak yansıtılıyor. Emekliler mevcut paranın takibi ise yine mobil uygulama aracılığıyla yapabiliyor. Garanti BBVA son zamanlarda özellikle de emekli vatandaşlara yönelik etkili hizmetleriyle sıklıkla karşımıza çıkıyor!

Emekli Vatandaşlar Maaş Bankasını Nasıl Garanti BBVA Olarak Seçebilir?

Garanti BBVA’nın verdiği yüksek promosyondan faydalanmak isteyen emekliler, bankayı nasıl tercih edileceklerini merak ediyorlar. Yeni emeklilerin ilk maaş bankalarını ‘’Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi’’ veya ‘’Emekli Başvuru Dilekçesi ‘’ evraklarında adı geçen banka olarak seçmeleri gerekiyor. Bunun yanında emekli maaşını başka bankadan alanlar içinde şans devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

Çünkü bu durumundaki emeklilerde, şubelere gelerek kimlikleriyle banka değişiklik talebinde bulunabiliyorlar. Şubelere gelmek istemeyenler ise e-devlet sistemi üzerinden yine kolayca banka değişikliği yapabiliyorlar. Bütün bunların yanında yine online işlemler üzerinden veya müşteri hizmetleri aracılığıyla geçiş süreci başlatılabiliyor. Böylece Garanti BBVA müşterilerinin ayrıcalıklı bir çok avantaja aynı anda sahip olması mümkün oluyor!