Kanal D'nin yeni dizisi Camdaki Kız bakirelik kontrol sahnesi ile yine gündem oldu!

Kanal D'nin büyük umutlarla başlayan Camdaki Kız dizisi daha 2. bölümde İzzet Çapa ile başlayan eleştirilerle gündem olmuştu. Dizi şimdide bekaret kontrolü sahnesi ile tartışma yaratattı.

Sakla Beni 4. Bölümde neler olacak? İncila, Mete’yi tehdit ediyor… Sakla Beni 4. Bölümde neler olacak? İncila, Mete’yi tehdit ediyor…

Burcu Biricik, Feyyaz Şerifoğlu, Hande Ataizi, Nur Sürer, Selma Ergeç, Şerif Erol, Tamer Levent, Tuğrul Tülek, Enis Arıkan, Devrim Yakut, Feri Baycu Güler, Hamza Yazıcı, Merve Polat, Nihal Menzil gibi oyuncuların yer aldığı Camdaki Kız dizisi adından söz ettirmeye devam ediyor. Bu sezon ekranları kaplayan Gülseren Budayıcıoğlu eserlerinin son çekilen dizisi Camdaki Kız ile birlikte Türk izlyecisinin dram severliği sorgulanmaya başladı.

Son dönem Türk Televizyonlarında mafya, savaş, bolca dram dizi ve programların yer alaması psikolojik olarak izleyicileri yeter kıvamına getirdi. Kaliteli işlerin, komedi yapımların teker teket reytingler nedeniyle final yapması eleştirilirlen Gülseren Budayıcıoğlu eserlerinin yüksek reytingler elde etmesi son zamanlarda tartışa konusu oldu. 

Aslında Kırmızı Oda yerine Camdaki Kız'ın bu derece tepki alması biraz şansızlık oldu. Kırmızı Oda dizisinde yoğun bir acıtasyon istismarı, kadına tecavüz ve şiddet yoğunluğu ve içinde saf kötülük olan karakterleri masum göstermek daha büyük bir sorundu oysa ki. 

HAZAL KAYA HATIRLATILDI

Geçtiğimiz günlerde İzzet Çapa, Gülseren BudayIcıoğlu dizileri için "Gülseren BudayIcıoğlu'nun hastalarının hastalıklarından daral geldi artık" diye tweet atmış ve tartışmayı başlatmıştı.

Camdaki Kız dizisi son bölümündeki bekaret kontorlü sahnesi ile yine gündeme bomba gibi düştü. Sosyal medyada Hazal Kaya'nın Adını Feriha Koydum dizisinde bekaret kontrol sahnesini kabul etmemesi hatırlatılarak bu tarz sahnelerin Türk izleyicilerine ders vermek niteliğinin aksine bu tip insaları daha da yüreklendirmek, normalleştirme olarak alıglandığı yorumları yapıldı. 

Hazal Kaya Bu Sahneyi Oynamam Demişti

Hazal Kaya bir röportajında Çağatay Ulusoy ile birlikte yer aldığı Adını Feriha Koydum dizisindeki bekaret sahnesi için şöyle demişti; 

“Başrolünde yer aldığım Adını Feriha Koydum ağır tecrübeydi. Feriha’ya bekaret testi yapılıyordu. Bunu normalize etmemek için sahneyi oynamak istemediğimi belirttim. Sahne atıldı. Ama o kadar çok eleştiri aldım ki sağlığım bozuldu. Şeker hastalığım o dönem çıktı” 

ENİS ARIKAN ŞAŞIRTACAK!

Son olarak Jet Sosyete dizisinde canlandırdığı Tony karakteri ile akıllara kazınan Enis Arıkan Camdaki Kız dizisinde canlandıracağı Muzaffer karakteri ile büyük şaşkınlık yaratacak. Çok farklı bir rol ile seyirci ile buluşacak isimin bugün yayınlanacak bölüm ile sosyal medyada gündem olması bekleniyor.

Camdaki Kız dizisinde Enis Arıkan'ın canlandıracağı Muzo karakteri ünlü oyuncunun sevenlerini ters köşe yaptıracak. Oyunculuk meziyetlerini sergileyecek Enis Arıkan'ın Amuzo performansı adından oldukça söz ettireceğe benziyor.