Milyonlarca aileye Devletten destek müjdesi geldi.

Açıklanan bu yeni destek ödemesinden sadece çocuklu aileler yararlanabilecek. Sosyal Ekonomik Destek (SED) ödemeleri uzun yıllardır Devlet tarafından dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere sağlanıyor. Vatandaşlar da son dönemde büyük bir merakla SED ödemeleri için araştırmalar yapıyor. Devlet, ihtiyaç sahibi ve çocuklu ailelere 1.630 TL anında nakit ödeme gerçekleştirecek. E-Devlet üzerinden başvurup PTT'den anında alabilirsiniz. Yardım müjdesinin detaylarını haberimizde hazırladık...

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik sağlanan sosyal yardımlara hız verildi. Vatandaşlar, E-Devlet üzerinden başvuru yaparak onay aldıktan sonra PTT şubelerinden anında ödemelerine kavuşabiliyor. Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) olarak sunulan sosyal yardım ödemeleri, ihtiyaç sahibi ailelere hızla ulaştırılıyor. Bu yıl Ekim ayı içerisinde tam 1.630 TL hesaplara yatırılıyor.

Ödemeden yararlanabilmek için e-Devlet üzerinden başvuru yapılması gerekiyor. E-Devlet'ten online platformda başvuru yapmak yerine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek de sosyal yardım başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. Ödemeler şuan itibariyle ailelerin bildirmiş olduğu IBAN numaraları üzerinden veya PTT'den isme özel olarak ödeniyor. Çocuk sahibi tüm aileler bu ödemelerden yararlanabiliyor. 

DEVLETTEN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE 1630 TL

2023 yılı Ekim ayı itibariyle Devletten ihtiyaç sahibi olan ve temel ihtiyaçlarını karşılamakta dahi zorlanan tüm ailelere 1.630 TL destek ödemesi yapılıyor. 1-2-3 çocuğu olan aileler için bu tutar 2.250 TL'ye kadar yükselebiliyor. Yapılan bu yardım ödemeleri gıdadan kıyafete, okul masrafından çocuğun bez masraflarına kadar pek çok ihtiyaç için kullandırılıyor.

YILDA 2 KEZ ÖDEME ALINABİLİYOR

Son dakika! 1 Aralık'ta başlayacak, 3000 TL ödemeler verilecek! Son dakika! 1 Aralık'ta başlayacak, 3000 TL ödemeler verilecek!

Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) kapsamında ihtiyaç sahibi aileler yılda 2 kez ödeme alabiliyor. Başvuru yaptıktan sonra onay alan ailelere Ocak ve Ekim aylarında olmak üzere yılda 2 kez 1630 TL nakit para ödeniyor.

ÖDEMELER HESAPLARA YATIRILIYOR

E-Devlet'ten başvuru yaparken bildirilen IBAN numarası üzerinden 1.630 TL nakit para yardımları hak sahibinin banka hesabına yatırılıyor. Ekim ayı itibariyle de ödemeler 30 Ekim'e dek sürecek. Vatandaşlar an itibariyle başvuru yaparak PTT üzerinden de 1630 TL yardım ödemesi almaya devam ediyor.