Emeklileri rahatlatacak nakit desteği müjdesi Cumhurbaşkanlığından geldi! Emekliler için son zamanlarda ön plana çıkan çok sayıda önemli açıklama ye alıyor.

Cumhurbaşkanı emekli için duyuru yaptı! Canlı yayında açıkladı! Emekliye çifte ödeme verilecek 13.500 TL yatacak. Son açıklama ise bizzat Cumhurbaşkanı tarafından canlı yayında yapıldı. Üstelik herhangi bir ayrım ve sınırlama olmadan tüm emeklilik bu fırsattan yararlanabilecek. Çifte ödeme konsepti kapsamında verilecek miktar iki aşamada verilecek. Toplam verilen miktar ise 13.500 TL olacak. Bu parayı alabilmek için sadece başvuru yapılması yeterli olacak. Böylece hem emeklilerin hem de çiftçilerin desteklenmesi hedefleniyor. Düzenlemenin ne zaman devreye gireceğiyse merak konusu! İşte bu konuya dair merak edilenler!

Çifte Ödeme İçin Aranan Şartlar Neler Olacak?

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklama sonrasında gözler ödeme alabilmek için aranan şartlara çevrildi. Öncelikle bu ödeme sadece kamu bankaları tarafından yapılacak. Dolayısıyla başvuru yapan kişinin emekli maaşını herhangi bir kamu bankası aracılığıyla alması gerekecek. Ödemesini özel bankalardan alan vatandaşlar ise bu promosyon ödemesinden faydalanamayacak.

Tüm kadınlara bu destek yatıyor! 4.000 TL için e-Devlet'ten başvurulacak! Tüm kadınlara bu destek yatıyor! 4.000 TL için e-Devlet'ten başvurulacak!

Vatandaşlara bu başlık altında verilen destek ise iki farklı seçenekten oluşacak. Verilen promosyon desteğine ek alarak isteyenlere nakit avans desteği de sağlanacak. Nakit avans desteği alanlar, aldıkları parayı vadeli ve uygun faiz oranları ile geri ödeyebilecek. Promosyon desteğinden faydalanmak isteyenlerin ise 3 yıl süreyle maaşlarını seçtikleri kamu bankasından almayı garanti etmeleri gerekecek.

Peki, Başvuru Nasıl Yapılanacak?

Verilecek destek ve promosyonların alınabilmesi için başvuru şartı aranacak. Ancak bu başvurular son derece kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilecek. Aynı şekilde sonuçlanma aşaması da son derece hızlı olacak. Başvurunun yapılması için vatandaşların illa banka şubelerine gitmeleri istenmeyecek. İnternet bankacılığı kullanan vatandaşların bu şekilde başvuru yapabilmeleri de mümkün hale getirilecek.

Online başvuru nakit avans desteği içinde geçerli olacak. Başvuru inceleme işleminden sonra sonuç ne olursa olsun kişiye bildirilecek. Onaylama yapıldığı takdirde de kişinin ilgili banka hesabına hemen para yatırılacak. Böylece para anında kullanıma hazır hale gelecek. Hesaba aktarılan para istenilen her yerden ve istenilen her zamanda ATM‘ler aracılığıyla da çekilebilecek.