Doktor Mehmet Öz sosyal medyada gündem olmuş durumda. Doktor Mehmet Öz'ün Türk vatandaşlığından çıkacağı açıklandı. Peki Doktor Mehmet Öz Türk vatandaşlığından neden çıkıyor? Doktor Mehmet Öz kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte detaylar

Ege Üniversitesi'nde Kariyer Fırsatları Kapıyı Çalıyor: Yeni Personel Alımı İlanı Yayımlandı Ege Üniversitesi'nde Kariyer Fırsatları Kapıyı Çalıyor: Yeni Personel Alımı İlanı Yayımlandı

Doktor Mehmet Öz Türk vatandaşlığından çıktı mı, neden çıktı? Doktor Mehmet Öz kimdir, kaç yaşında, nereli? Soruları arama motorlarında gündem olmuş durumda. ABD'de yaşam sürdüren ünlü kalp cerrahı ve televizyon uygulaması sunucusu Mehmet Öz, ABD'de siyasete atıldı ve adayğını açıkladı. Donald Trump'ın partisi olan Cumhuriyetçi Parti'den aday olarak Senato'ya girmek bağlamında yarışacağını aktaran Mehmet Öz yaptığı duyuruda, siyasete girmesi gerektiğini ve problemlerin çözülmesi için bir Cumhuriyetçi adaya gereksinim var şeklinde konuştu. 
 

Doktor Mehmet Öz Türk vatandaşlığından çıktı mı, neden çıktı? 

Doktor Mehmet Öz Türk vatandaşlığından çıktı mı? Doktor Mehmet Öz  Doktor Mehmet Öz kimdir, kaç yaşında, nereli? Soruları bugün oldukça gündem olmuş durumda. Amerika'da Cumhuriyetçi Parti'den politikaya girmeye hazırlanan Türk asıllı Amerikalı Doktor Mehmet Öz yapılacak olan seçim sonrasında seçildiği anda "Türk vatandaşlığını" bırakacağını açıkladı. 

Doktor Mehmet Öz kimdir, nereli kaç yaşında?

Tam adıyla Mehmet Cengiz Öz, 11 Haziran 1960'ta Cleveland'da doğdu. Türk-Amerikan doktor ve sunucu. Columbia Üniversitesi’nde başkan muavini ve cerrahi profesörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda New York Presbyterian Hastanesi’nde Kalp ve Damar Enstitüsü kısmında çalışmalarını yürütmektedir. Türk asıllı Amerikalı Doktor Mehmet Öz özellikle kalp damar, kalp kapakçığı, koroner baypast ve kalp nakli konularında uzmandır.