Dünyanın pandemi iel başlayan ve Rusya-Ukrayna savaşı ile devam eden ekonomik travması devam ediyor...

Birçok dünya devi yatırım şirketleri tarafından "fırtına geliyor" şeklindeki uyarıları sonrası son olarak Goldman Sachs Yönetim Kurulu Başkanı John Waldron da, ekonomide daha önce benzeri görülmemiş şoklar yaşanacağını tahminini paylaştı.

ADALET? Mahkeme Kadir Şeker Kararını Verdi! Cezaevinde Kalacak! ADALET? Mahkeme Kadir Şeker Kararını Verdi! Cezaevinde Kalacak!

ABD’nin büyük bankalarından JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon da, ekonominin benzeri görülmemiş bir dizi zorlukla karşı karşıya olduğunu belirterek, yatırımcıları ekonomik bir ‘kasırgaya’ hazırlanmaları konusunda uyarmıştı.

Dimon’un çok konuşulan bu uyarısının ardından benzer bir uyarı da ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs’ın yöneticisi Waldron’dan geldi.

Dimon’a atıf yapan Waldron da, “Ben herhangi bir hava şartıyla benzerlik kurmaktan kaçınacağım, ancak enflasyondan, değişen para politikasından ve Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısından kaynaklı risklerin küresel ekonomiyi dizinden vurmasından korkuyorum. Kariyerim boyunca gördüğüm en karmaşık ve dinamik ortam. Ancak sisteme yönelik şokların sayısındaki artış benim için benzeri görülmemiş bir durum” şeklinde yaşanacak durumu ifade etti.

Önümüzde daha zorlu ekonomik zamanlar olacağından kuşku duymadığını kesin bir dille belirten Waldron, “Daha zorlu bir sermaye piyasaları ortamı göreceğimize kuşku yok” dedi.