Enflasyonun yüzde 30 olduğu Sri Lanka'da tansiyon düşmüyor.

Sri Lanka'da yaşanan ekonomik kriz nedeniyle ayaklanan halk şimdi de Başbakan Gotabaya Rajapaksa'nın oğlunun lüks araçlarını ateşe verdi.

Başbakanı istifa ederek ülkeden kaçan Sri Lanka'da enflasyon ise yüzde 30 seviyelerinde. Daha önce dünyanın en haber devi The Guardian Sri Lanka Başbakanı Gotabaya Rajapaksa'nın evinin ateşe verilmesi haberini gündemine "ilk dominonun Türkiye olmasını bekliyorduk" diyerek taşımış ve bu haberleri Türkiye'den beklediklerini yazmışlardı.

Ziraat Bankası Bankamatik kartınıza 100.000 TL'ye kadar ödeme yatıracağını açıkladı! Nakit isteyenlere müjdeli haber Ziraat Bankası Bankamatik kartınıza 100.000 TL'ye kadar ödeme yatıracağını açıkladı! Nakit isteyenlere müjdeli haber

Sri Lanka Haberleri - Son Dakika Sri Lanka Haber Güncel Gelişmeler

Sri Lanka’da ise günlerdir devam eden  huzursuzluk ve çatışmalar giderek büyürken son olarak Başbakan Gotabaya Rajapaksa istifa ederek ülkeden kaçtı.

Ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeniyle ayaklanan halk devlet görevlilerine ve hükümete sert tepki göstermeye devam ediyor.

Ekonomik kriz nedeniyle protestoların sürdüğü Sri Lanka'da tüm bakanlar istifa etti - BBC News Türkçe

Ülkede arabalar otobüsler ve başbakan Mahinda Rajapaksa’nın evi ateşe verilmişken devam eden protestolar da bu sefer hedef Sri Lanka Başbakanının oğlunun lüks otomobilleri oldu.

Limuzin dahil onlarca lüks araba halk tarafından ateşe verilerek kullanılamaz hale geldi ve bugüne kadar 200 kişinin yaralanıp 9 kişinin öldüğü olaylarda hükümetin polise ‘vur’ yetkisini verdiği öğrenildi.